„Je to prozatím můj největší úspěch kariéry, prostě senzace. Tato medaile je pro mě hodně vzácná,“ zářila v cíli teprve 16letá talentovaná závodnice. „Mým dalším sportovním snem je účast na dospělácké olympiádě,“ přiznala se stříbrnou medailí na krku Kuršová.

Rychlobruslařky ve finále hodně taktizovaly a i proto se od začátku držela vpředu kvůli bodovačkám, kdy v první byla druhá a další už vyhrála.

„Závod se vyvíjel hodně dobře. Popravdě jsem myslela, že nevydržím toto vysoké tempo a soupeřky mě dojedou. Tuto taktiku jsem použila poprvé a naštěstí vše vyšlo,“ zářila štěstím úspěšná závodnice z našeho regionu.

„Závody s hromadným startem mám ráda pro ten adrenalin. Předtím jsem dělala inline bruslení, kde je ho vrchovatě,“ přiznala Kuršová, která tak stříbrem získala pro českou výpravu první medaili na hrách.

V dějišti olympiády přitom nechyběli ani její rodiče, kteří ji drželi palce. „Dodali mi sebevědomí. V hlavě jsme si říkala, že jedu pro ně, vždyť museli ujet za mnou dlouhou cestu. Díky,“ vzkázala.

Stejná slova měla i na adresu svého týmu, trenéru Novákovi a úspěšnější šestinásobné olympijské medailistce a parťačce Martině Sáblíkové.

„Marťa už mi i psala, máme spolu kamarádský vztah. Současně je mým velkým vzorem a i proto mám k ní respekt a snažím se ji vyrovnat,“ dodala Zuzana Kuršová.