Dvořák desetikilometrový závod s převýšením 280 metrů, ovládl v čase 37:51, druhou příčku vybojoval obhájce prvenství z loňského roku Jakub Janda z Prusinovic (Rohálov Bike Team), který do cíle doběhl se ztrátou 2 minut a 12 sekund, na bronzové pozici skončil Pavel Žajdlík (Ostrožská Lhota, 40:30), čtvrté místo obsadil domácí otrokovický vytrvalec Filip Bukovjan (KESBUK, 40:48), pátý byl Filip Vabroušek (AK Zlín, 41:44).

Pavel Dvořák je v posledních letech pravidelným účastníkem říjnového závodu v přespolním běhu v Otrokovicích. V roce 2021 v něm skončil druhý, stříbrnou příčku vybojoval i v roce 2022, letos už v něm triumfoval.

,,Úvodní 3 kilometry jsem se na čele střídal ve vedení s Filipem Vabrouškem. Filip byl rychlejší v rovinatějších pasážích, já jsem se snažil jeho náskok stahovat v těžším terénu a v kopcích. Vyhovovalo mi, že profil trati byl s přibývajícími kilometry obtížnější a v průběhu 4. kilometru jsem se definitivně probojoval na první místo. Soupeřů za mnou jsem si nevšímal. V cíli jsem se pak dozvěděl, že Filip Vabroušek někde špatně odbočil,“ upozornil na klíčové momenty v závodu Dvořák.

Pro něho jsou Otrokovické svahy oblíbeným přespolním během.

,,S letošním výsledným časem, který byl nejlepší, jaký se mi na otrokovické trati v kopci Tresný podařilo dosáhnout, jsem spokojený,“ pochvaluje si Pavel Dvořák.

Desetikilometrový závod žen ovládla díky času 51:34 Tereza Zalabáková, před Janou Pírkovou (Karpatský kynologický klub, 54:54), bronz brala za čas 55:58 loňská vítězka hlavního ženského závodu Jitka Bařinková (Dia Zlín).

V Otrokovicích se konal také 5kilometrový závod. Ten mezi muži vyhrál Jakub Chrenko (TJ Sokol Nový Hrádek, 20:35), druhý byl Jiří Flašar (Biatlon Halenkovice, 20:46), třetí do cíle doběhl Václav Stacke (TJ Jiskra Otrokovice, 21:23).

Mezi ženami vybojovala první příčku Jarmila Hastíková (Veselí nad Moravou, 23:11), před Luisou Lindou Radeckou (SKP Zlín, 30:06), třetí skončila Eva Dvořáková (Atletika Alojzov, 33:12).

Závod v Nordic walkingu (6,5 kilometru) mezi muži ovládl Petr Cimprich (Nordic walking Olomouc, 46:48), před Zdeňkem Ševčíkem (55:59) a Markem Netukou (BK Holedná Brno, 56:29). Mezi ženami došla do cíle na prvním místě Jana Cíchová (Nyordica Zlín, 56:46).

,,Letošní závod se vydařil. Trať ale byla po pátečním vytrvalém dešti hodně promočená a kluzká. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Ovšem i v mírně ztížených podmínkách běžci dosáhli na podobné časy, jako v minulých letech. V sobotu totiž už bylo pěkné

počasí, takže si všichni závod užívali. Jenom mě trochu mrzí, menší účast v hlavních závodech, než jsme předpokládali. Naopak mám radost, že dětí v závodech neubývá,“ potěšilo jednoho z pořadatelů Davida Zentricha.

V letošních Otrokovických svazích si ve všech závodech a ve všech kategoriích zazávodilo celkem 129 běžců. Nejstarší účastnicí byla 68letá Eva Dvořáková (Atletika Alojzov), nejmladšími účastníky byli Tara Karasová a Ondřej Adamec (oba ročník narození 2020).