„Čekali jsme, že by to mohlo být i lepší. Na červnovém Světovém poháru v Mnichově jsme také dojeli dvanáctí, ale tam byla mnohem větší konkurence. Teď jsme skončili opět dvanáctí, jenže posádky byly omezeny věkem do 23 let, takže konkurence nebyla taková. Proto jsme zklamaní,“ nezastíral otrokovický veslař.

V běloruském Brestu sice dokázal společně s Adamem Kapou postoupit z oprav do semifinále, tam však obsadili čeští mladící páté místo, přičemž z postupu do A-finále se mohli těšit jen tři nejlepší. „To by byla spíš taková třešinka na dortu, přesto jsme doufali, že by se to mohlo povést. Bohužel jsme se nepotkali s tou správnou formou,“ posteskl si Čabla.

Stále však živil naději, že v nedělním B-finále dovezou se svým parťákem český dvojskif na některé z medailových pozic, což by znamenalo splnění cílů stanovených před šampionátem. „Přes noc se ale výrazně ochladilo, začal nám foukat silný boční vítr a protivítr a možná už nám i trochu chyběla motivace. Jinak si náš výkon nedokážu v tuto chvíli vysvětlit,“ kroutil hlavou po závodě v moderním vodáckém areálu otrokovický reprezentant.

V Brestu se představil ještě jeden otrokovický sportovec – Jakub Atarsia v nepárové čtyřce lehkých vah. Trenérkou této lodě byla navíc jeho matka Zuzana. Ani čtveřice Viktora, Atarsia, Fáber, Suský však příliš mnoho důvodů ke spokojenosti neměla. Vítězství v C-finále bylo jen slabou náplastí na konečné 13. místo.

„Chtěli jsme se probojovat alespoň do semifinále. To byl náš cíl. Bohužel nám nevyšly už rozjížďky a postupové třetí místo klukům jen těsně uniklo. Doufali jsme, že v následných opravách vše napravíme, ale i tento závod měl obdobný scénář a z postupu nic nebylo,“ bilancovana Zuzana Atarsia.

Teď si tedy mohou dát otrokovičtí veslaři na pár dní oraz, ale pokud se chtějí kvalifikovat na další mezinárodní vrchol, kterým je zářijové mistrovství Evropy v Portugalsku, musejí znovu tvrdě potrénovat. Nominační závody jsou totiž na programu již 11. srpna.