Má tam důležitější poslání: uspět v tenisové soutěži. Je to totiž jen několik dnů zpátky, kdy bojoval v Praze na zimním halovém mistrovství ČR v kategorii mladší žactvo. Skončil jako druhý a domů si přivezl medaili.

Úspěch jej však díky nominaci katapultoval právě do Francie, kam pojede začátkem března na mistrovství v kategorii žáků.

Jedenáctiletý otrokovický školák se tenisu věnuje už šest let. Hraje za TJ Jiskra Otrokovice. Sportu se prý věnují i jeho rodiče a dokonce také bratr.

„Mamka něco cvičí, taťka hraje fotbal a bratr vlastně taky. Mě fotbal nelákal, tenis je lepší. Hrozně tam musíš makat, soustředíš se na hru," vysvětluje Jaroslav Šmédek.

Úspěchem v Praze byli jeho rodiče nadšeni. Za odměnu od nich prý obdržel obal na notebook, který se mu velice líbí. Dostat prý na samotné soutěži měli ti úspěšní kromě medailí také poháry. Ty ale neobdrželi, ani prý nevědí proč.

„V Praze to byl dobrý úspěch, hrozně jsem se na to soustředil. Trenér se mi hodně věnoval, abych nebyl ospalý a tak. Na samotné finále jsem však už neměl moc síly, byl jsem unavený. Byla to opravdu makačka, to mistrovství republiky," připomíná Jaroslav Šmédek.

Pro něj je zmíněný úspěch tím největším v jeho dosavadní tenisové kariéře.

Školák trénuje každý den. Po zmíněném absolvovaném mistrovství měl týden volno, teď se už ale plně věnuje přípravě na soutěž ve Francii. Školu prý zvládá také v pohodě. „Snažím se, abych po škole šel hned na oběd, pak domů, poté na trénink. Po tréninku se najím a pak trénuji zase," dodává Jaroslav Šmédek.

Zájem o něj mají v Prostějově

Jakmile bude starší, pak domácí TJ Jiskru Otrokovice opustí. Chtějí jej totiž v prostějovském klubu. Je to podle slov školáka ten nejlepší klub v republice. A právě tady by jej rádi viděli. Jaroslav Šmédek má už také za sebou úspěch mimo jiné v Brně, kde vyhrál první místo, a také ve čtyřhře.

„Teď v zimě jsem taky vyhrál, a to v Třebíči. Hrozně se mi dařilo. Byla tam sice antuka, na kterou jsem nebyl zvyklý, ale po prvním zápase to už bylo fajn," uzavírá.