„Už jsme s tím vůbec nepočítali. Bylo to pro nás překvapení. A také tak trochu boj s časem. V neděli jsme se vrátili z Poznaně a hned v pondělí jsme museli mít vyřízená víza, abychom mohli vycestovat,“ prozradil Čabla.

Česká posádka si vysloužila nominaci především prvním místem v B-finále MS v nepárové dvojce lehkých vah bez kormidelníka.

„Solidně nám vyšla už opravná jízda, kde jsme skončili na prvním nepostupovém místě do A-finále. Ale neodradilo nás to a do B-finále jsme šli s tím, že se pokusíme zajet co nejlepší výsledek. Nakonec jsme vyhráli, spokojení byli i trenéři a za odměnu můžeme jet na mistrovství Evropy,“ těší rodáka z Kvasic, jenž tak má v úplném závěru sezony další možnost zabojovat o dobrý výsledek na mezinárodní scéně.

Poslední výsledky nás nabudily

„Bude to sice trochu něco jiného, protože na mistrovství Evropy se soutěží pouze v olympijských disciplínách, a my tím pádem musíme přesedlat na párovou loď. Ovšem poslední výsledky nás nabudily a nemáme strach ani z této nové výzvy,“ pokračuje otrokovický veslař s tím, že za úspěch bude považovat postup do šestičlenného finále.

„Některé státy již v závěru roku experimentují, takže je velmi těžké odhadovat sílu dalších lodí, ovšem probojovat se do finále by mohlo být v našich silách. Snad to zvládneme,“ věří před pondělním odjezdem do Běloruska Vlastimil Čabla.