Poslední domácí zápas v základní části Otrokovicím nevyšel. „Opět jsme měli špatný vstup do utkání. Vedení Black Angels bylo velmi laciné,“ povzdechl si domácí kouč Michal Kvapil. „Moc se tlačíme dopředu a vzadu děláme fatální chyby. I když se nám podařilo utkání otočit, bohužel jsme nedokázali odskočit na větší rozdíl. Soupeř předvedl svoji hru a podržel je výborný gólman,“ přidal zklamaně.

Naopak Pražané odjížděli domů spokojení. „Přesně takovýto bojovný zápas jsme před finálovou částí sezony potřebovali. I když to bylo drama až do konce a náš gólman předvedl precizní výkon, tak si myslím, že tři body bereme zaslouženě,“ uvedl trenér Black Angels Petr Pajer.

Hosté vstoupili do utkání skvěle a v 8. minutě po trefách reprezentantů Bočka a Renčína vedli už 3:0. Zaskočené Moravany vrátil do hry Slovák Gál. Nejlepší domácí střelec ještě v první třetině zužitkoval přihrávku Pešata a výsledek zkorigoval.

Panteři se v prostřední části zlepšili a skóre srovnali. V polovině utkání sice hostující Hněvkovský zvyšoval na 4:1, ale pak se v rozmezí čtrnácti sekund prosadili Kostka s Pešatem a v závěru druhé třetiny udeřil ještě Červenka.

Tentýž hráč pak dokonce ve 47. minutě završil parádní obrat. Vzápětí navíc mohl Kostka zvýšit otrokovické vedení, ale trestné střílení neproměnil. Produktivnější Pražané dokázali zápas hlavně zásluhou dvougólového Hanáka otočit na svoji stranu. Black Angels si připisují důležité vítězství, které je katapultuje na jedenácté místo tabulky s jednobodovou ztrátou na osmou příčku zaručující postup do play–off.

Panterům k bodům a ukončení série porážek nepomohlo ani pětatřicet střel. „Leží na nás pomyslná deka. Bohužel nám přestala fungovat obranná činnost a dostáváme spoustu branek po našich laciných chybách, jak v našem pásmu, tak na polovině. Asi nám vůbec neprospěla čtrnáctidenní zápasová pauza,“ myslí si brankář Otrokovic Radovan Michajlovič, který v neděli přenechal místo mladšímu kolegovi Majrichovi, Ani on ale další porážce nezabránil.

Panteři zakončí základní část za týden v neděli na palubovce pražského Chodova.

Florbalová Tipsport Superliga, 25. kolo

HU-FA Panthers Otrokovice – Black Angels 5:7 (1:3, 3:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Gál (Pešat), 32. Kostka, 32. Pešat (Gál), 40. Červenka (Haša), 47. Červenka (Mich. Nagy) – 1. Boček (Renčín), 6. Renčín (Boček), 8. Boček (Renčín), 30. Hněvkovský (Neklan), 49. R. Hanák (Novotný), 53. Boček (Renčín), 60. R. Hanák (T. Hanák). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 354. Střely na branku: 35:19.

Otrokovice: Majrich (Michaljovič) – Kostka, Kvapil, Mich. Nagy, Szweda, Zimmer – Gál, Pešat, Koláčný – Haša, Červenka, Vykopal – Petřík, Pšenčík, Jurčík – Hrabal.

Black Angels: Körber (Matiášek) – Vaculík, Král, Bauman, Ježek, Straka, Boček, Bouček – Boček, Čáslava, Novotný – R. Hanák, T. Hanák, Jaroš – Hromada, Neklan, Renčín – Studený, Hněvkovský.

Další výsledky 25. kola: Sparta Praha – Česká Lípa 9:6, Bohemians – Pardubice 10:5, Hattrick Brno – Liberec 9:8, Střešovice – Ostrava 4:9, Královské Vinohrady - Vítkovice 4:10, Mladá Boleslav – Chodov se hraje v pondělí od 20.15.