Do nedělních finálových jízd jako první nastoupila dorostenka Kateřina Rulfová. Ta s olomouckými veslařkami obhajovala loňské vítězství. Svou roli favoritek děvčata z Moravy naplnily a s přehledem si dojely pro další triumf.

Junioři Jiskry Matyáš Súkup, Marek Neulinger a Jiří Sukup společně s kolegy z Olomouce ve velmi těsném souboji vybojovali skvělé třetí místo, když porazili spoustu reprezentačních závodníků.

Posledním finále s otrokovickou účastí bylo finále osem žen, kde startovala Valentýna Solařová za SK Hamr a jasně získala třetí zlato pro Otrokovice.

„Všechny výsledky jsou o to cennější, že oddíl nevlastní závodní osmu, na které by mohli veslaři trénovat a reprezentovat město,“ prohlásila trenérka TJ Jiskra Otrokovice Markéta Solařová.

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Podobně jako Dukla v minulých letech kralovaly závodu ženským osem veslařky Slavie, která je také resortním centrem. Jejich neúčast využily k výhře zástupkyně pražského Hamru, jejichž posádku posílily dvě italské reprezentantky Elisa Grisoniová a Greta Parraviciniová.

Ve skifařských závodech mohli veslaři barvy Dukly i Slavie hájit, mezi ženami si pro třetí triumf v závodě o Stuhu Podolí dojela hlavní favoritka Lenka Antošová, Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského ovládl podruhé v kariéře Jan Potůček. 

Legendární veslařský souboj na Vltavě se odehrál o víkendu 18. a 19. září.