Ti protlačili do semifinálových bojů oba týmy. Naprosto bez problémů postoupili muži, kteří po součtu získaných bodů ze všech oblastí České republiky obsadili šestou příčku. Finálové plány ovšem nespřádají.

„Předchozí kolo nemělo až takovou vypovídající hodnotu. Soutěžilo se začátkem roku, teď už jsou všechny kluby v přípravě mnohem dál," upozorňuje šéftrenér tradičního Plaveckého klubu Zlín Petr Přikryl.

Toho nejvíc trápí absence stabilní opory týmu Eduarda Ullmanna, který bude získávat body za konkurenční Kometu Brno, v níž kvůli studijním povinnostem také trénuje.

„Nahradit jeho bodový příspěvek bude nesmírně složité," uvědomuje si Přikryl, jenž je opatrný i směrem k ambicím ženského družstva. To postoupilo do semifinále z desáté pozice a oproti mužům se naopak posílilo.

Barvy pořádajícího oddílu bude hájit čerstvá halová mistryně republiky v běhu na 800 metrů Kateřina Hálová. „V minulosti za nás plavala, a když může, vždy našemu oddílu ráda pomůže. Stále si udržuje velmi solidní výkonnost," těší šéftrenéra tradičního Plaveckého klubu Zlín.

Na dlouhém bazénu se představí v ženské kategorii také družstvo nového Zlínského plaveckého klubu, které šlo do semifinálových bojů z deváté pozice. Z celkového počtu 16 družstev mužů i žen pak postoupí nejlepších osm do finále. To se bude konat 20.-21. dubna v Brně.

„Toto semifinálové kolo ligy je zároveň prvním závodem, kde se mohou plnit nominační limity na mistrovství světa, které bude koncem července v Barceloně," doplnil Přikryl.

Začátky závodů jsou dnes v 16 hodin a zítra v 9.30 hodin.