Od začátku letošního ročníku nastupuje na neobvyklé pozici centra, kde si stále zvyká. „Snažím se pracovat pro tým a vytěžit z toho maximu,“ říká.

Zatím ale sbírá pouze branky, asistencí nemá ještě žádnou. Možná proto, že se s kamarády baví pouze o gólech. „Před dvěma týdny jsem začal hrát fotbal za pustějovské béčko. Po zápase se mě ptali spoluhráči, kolik dám ve florbale branek. Zatím jsem jim vždycky řekl, že dva a pokaždé to vyšlo. Další víkend na fotbal jim zkusím povědět vyšší číslo, je fajn motivace,“ usmívá se Gál.

I když Panteři nezvládli poslední domácí duel s Libercem, kterému překvapivě podlehli vysoko 5:9, v superligové tabulce okupují slušnou šestou příčku.

„Škoda poslední porážky. To byla zbytečná ztráta. Jinak ale můžeme být celkem spokojení,“ myslí si Gál.

„Potenciál máme velký. I když jsme hloupě ztratili nějaké body, nevydařené zápasy nám ukázaly, na čem ještě musíme zapracovat,“ přidává.

Ve výkonech otrokovických florbalistů se stále promítají letní změny v sestavě i nový herní styl. „Za mě je to fajn. Aktivní florbal mi více vyhovuje,“ přiznává šestadvacetiletý útočník.

Pantery v sobotu čeká další domácí duel. Parta kouče Kvapila vyzve v derby Vítkovice. Pro Gála to bude speciální utkání, neboť v týmu z Ostravy před svým příchodem do Otrokovic působil. „Ve Vítkovicích mám kamarádů, ale tyto zápasy nevnímám nijak zvláštně. Chci s nimi vyhrát stejně jako proti jiným soupeřům,“ dodává.