Účast ve vyřazovacích bojích se Panterům po nedělní střelecké show přiblížila o pořádný kus blíž.

„O výsledku rozhodlo zlepšené napadání a osobní souboje, výborný výkon brankáře Michajloviče a proměněné nabídnuté šance,“ prohlásil domácí trenér Michal Kvapil.

Výhry nad Severočechy si ale právem považoval, tři body ale nijak zvlášť neslaví.

Panteři potřebují k udržení v elitní osmičce uspět na palubovce nevyzpytatelných Pardubic. Musíme na sobě pořád pracovat. Musíme zlepšit důraz v osobních soubojích i střelbu. Právě tyhlety aspekty nás mohou v dalším utkání dovést k cíli,“ věří Kvapil, který spoléhá i na oddané fanoušky.

„Samozřejmě musíme poděkovat našemu šestému hráči, což jsou naši diváci. Doufám, že nás přijdou podpořit i do Pardubic a budeme spolu slavit postup,“ doufá.

Důležitá nedělní partie přinesla nečekanou přestřelku, dvě třetiny ale byly vyrovnané. Otrokovice hned ve 2. minutě využily přesilovku, vedení domácím v závěru úvodní části vrátil Jurčík.

Moravané ve druhé třetině soupeři odskočili na 5:1, ale liberečtí florbalisté dál bojovali a ještě do konce druhé třetiny výsledek zkorigovali, když brankáře Michajloviče překonali Lhota s Valešem.

Panteři odpor soupeře definitivně zlomili v závěrečných deseti minutách. Hotovo bylo po dvou trefách Haši a dalších ranách Kvapila a Kittela.

Hosté odjížděli domů s výpraskem. „O výsledku rozhodla především produktivita domácích. My jsme si v první i druhé třetině připravili docela dost šancí, ale chyběl nám potřebný kus štěstí,“ povzdechl si liberecký trenér Filip Hanžl.

Severočeši i přes nepříznivý debakl dál zůstávají společně s Otrokovicemi ve hře o postup do čtvrtfinále play-off. Šestá Ostrava má 36 bodů, Panteři a Liberec mají shodně 35 bodů a momentálně devátí Bohemians zatím nasbírali 32 bodů.

Vše rozhodne poslední kolo, které je na programu v neděli.

Nejproduktivnější otrokovický florbalista v letošním superligovém ročníku Lukáš Pešat (na snímku).
Panter Pešat: Po takovém výsledku člověk těžko nachází slova

Florbalová Superliga, 25. kolo

HU-FA Panthers Otrokovice - FBC Liberec 9:3 (2:1, 3:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 3. Kostka (Petřík), 20. Jurčík (Vykopal), 24. Mich. Nagy (Kittel), 29. Kittel (Pešat), 29. Vykopal (Gál), 42. Kvapil (Pešat), 50. Haša (Zapletal), 52. Kittel (Pešat), 59. Haša (Gál) – 15. Ferdan (Valeš), 31. Lhota (Ferdan), 35. Valeš (Lhota). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 370. Střely na branku: 22:23.
Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Rožnovják, Kostka, Zimmer, Mich. Nagy, Kvapil, Čevela – Sovják, Jurčík, Zapletal – Szweda, Gál, Haša – Pešat, Kittel, Volek – Vykopal, Petřík.
Liberec: Janota (Vaníček) – Klucho, Bitman, Böhm, Kroupa – Kopecký, Valeš, Marek – Salát, Rozkovec, Lhota – Baudisch, Böhm, Ferdan – Kořínek, Balatka.
Další výsledky 25. kola: Mladá Boleslav – Sparta Praha 5:7, Královské Vinohrady – Pardubice 5:1, Česká Lípa – Bohemians 5:7, Ostrava – Brno 6:3, Střešovice – Znojmo 12:0.

1. Sparta 25 20 0 2 3 158:95 62
2. Mladá Boleslav 25 18 3 0 4 200:97 60
3. Chodov 25 18 2 1 4 188:108 59
4. Vítkovice 25 17 2 2 4 174:105 57
5. Střešovice 25 13 2 2 8 151:114 45
6. Ostrava 25 10 2 2 11 126:123 36
7. Otrokovice 25 9 3 2 11 119:118 35
8. Liberec 25 10 2 1 12 134:152 35