Svěřenci trenéra Michala Kvapila v 18. kole Superligy zvítězili na východě Čech 6:5 a bodově se dotáhli na páté Bohemians. Vítězný gól zaznamenal ve 39. minutě hostující útočník Ladislav Gál.

„V prvních dvou třetinách jsme zahráli dobrou hru a skórovali jsme. Vytvořili jsme si ale daleko více příležitostí na to, abychom dali i více branek. Ve třetí třetině ukázal Tatran sílu a vsadil na riziko. Výborným výkonem Kevina Majricha brance jsme ubránili těsné vedení,“ těší hostujícího kouče Michala Kvapila.

Střešovický trenér Milan Fridrich samozřejmě spokojený nebyl. „Hrozně se nadřeme na gól,“ říká kouč Tatranu. „Musíme začít hrát více přímočaře. Ve chvíli, kdy jsme hru zjednodušili, dostali jsme se do tempa a taky začaly přicházet i šance,“ přidává.

Moravané za třemi body rázně vykročili hned v úvodní části, kdy soupeři nastříleli tři branky. Na vedoucí gól domácího Tlapák odpověděli Nehila, Kostka a Hrabal.

Ve 24. minutě sice Šindelář s Jakubem Kolískem skóre srovnali na 2:3, ale Koláčný s Červenkou a Gálem poslali Pantery do rozhodující náskoku.

Střešovice dál bojovaly, zápas dvěma přesnými zásahy Pánka pořádně zdramatizovaly, ale na vyrovnání už nedosáhli. Otrokovičtí florbalisté těsný náskok ubránili a domů si odvezli důležitou výhru.

Panteři kalendářní rok 2019 zakončí v neděli, kdy doma vyzvou Pardubice. Zápas začíná v osmnáct hodin.

Tatran Teka Střešovice - HU-FA Panthers Otrokovice 5:6 (1:3, 2:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Tlapák (Šindelář), 23. Jak. Kolísko (Sádlo), 24. Šindelář (Pánek), 41. Pánek (Sládeček), 45. Pánek (Kreysa) – 4. Nehila (Pšenčík), 12. Kostka (Pešat), 18. Hrabal (Pešat), 25. Koláčný (Nehila), 28. Červenka (Gál), 39. Gál (Vykopal). Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 324. Střely na branku: 14:22.

Střešovice: Kříž (Frühbauer) – Mühlfait, Ja. Kolísko, Sládeček, Pánek – Tlapák, Kreysa, Piták – Kurrel, Sádlo, Jak. Kolísko – Havlas, Kočandrle, Vavroušek – Josef Novák, Meliš, Šindelář – Tomčo, Wojnar.

Otrokovice: Majrich (Michaljovič) – Szweda, Zimmer, Kostka, Mich. Nagy, Kvapil – Červenka, Jurčík, Hrabal – Koláčný, Gál, Pešat – Pšenčík, Vykopal, Petřík – Nehila.