„Zápas s Chodovem jsme prohráli ve třech minutách, kdy soupeř odskočil na rozdíl tří gólů a my museli bojovat do posledních sil, abychom zápas otočili na naši stranu,“ uvedl otrokovický trenér Michal Kvapil.

„Když jsme se dostali zpět do zápasu, neproměnili jsme pár nabídnutých šancí,“ přidal zklamaně.

Hostující kouč David Podhráský si po napínavém finiš zhluboka oddechl.

„Podle očekávání to byl velmi těžký zápas, ve kterém jsme měli plno dobrých pasáží, ale také plno hluchých místi a jedno z nich nás málem stálo body,“ připomíná nepovedený závěr trenér vítězů, který si dalšího triumfu nad Pantery vážil.

„Jsem rád, že jsme to zvládli, protože Otrokovice budou v závěru základní části velmi nebezpečné,“ myslí si Podhráský.

Úvodní část nepřinesla žádnou extra podívanou, spíše urputný boj o míček. Hosté byli v zakončení efektivnější, když dvě své příležitosti využili. Skóre v 8. minutě po Ondruškově přihrávce otevřel důrazný Maxa, na 2:0 upravil po rychlé akci z levé strany dorážející Plíhal.

Panteři se dlouho nemohli pořádně prosadit, až se na konci rozhárané úvodní části prosadil Pešat.

V polovině bojovného utkání přišly chvíle domácího brankáře Michajloviče. Opora Panterů nejprve velmi šikovně vyhodil míček přímo na Gála, který srovnal skóre na 2:2, aby vzápětí mužstvo podržel při nájezdu reprezentanta Ondruška.

Účastník nedávného mistrovství světa v Praze měl v závěru prostřední části další příležitost, ale neuspěl. Pražané byli na konci druhé periody blíže vedoucímu gólu, ale Mikeš orazítkoval pouze břevno.

Favorizovaní hosté potřetí udeřili až ve 44. minutě, kdy se prosadil nejproduktivnější hráč Chodova Ondrušek.

Pak přišla ledová sprcha v podobě dalších dvou inkasovaných branek a bylo po zápase. Čtvrtou ránu soupeři zasadil výtečně hrající Ondrušek, na 5:2 zvyšoval Matejčík.

Domácí trenér Kvapil si po těžkých direktech vyžádal oddechový čas, krátká přestávka otrokovické hráče probudila. Gál sice ještě v 53. minutě ležícího gólmana Baráka nepřehodil, ale Vykopal v závěru oživil šance moravského týmu na zvrat.

Konec střetnutí přinesl nečekané drama. V 58. minutě vstřelil kontaktní gól Jurčík a hráči Chodova znervózněli. Panteři sahali po vyrovnání, měli i tutovky, ale porážku ani přes zvýšené úsilí neodvrátili.

K cenným bodům jim nepomohla ani krátká power-play.

Letošní rok otrokovičtí florbalisté zakončí v sobotu 22. prosince v Brně, kde v netradičním předvánočním čase od dvanácti hodin vyzvou domácí Buldoky.

Florbalová Tipsport Superliga, 16. kolo -

Hu-Fa Panthers Otrokovice - FAT PIPE Florbal Chodov 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)

Branky: 19. Pešat (Švajný), 33. Gál (Michaljovič), 57. Vykopal (Pešat), 58. Jurčík – 8. Maxa (Ondrušek), 12. Plíhal (Řezáč), 44. Ondrušek (T. Vávra), 46. Ondrušek (T. Vávra), 47. Matejčík (Krbec). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Bez vyloučení. Diváci: 366. Střely na branku: 17:27.

Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Rožnovják, Kostka, Zimmer, Mich. Nagy, Švajný, Kvapil, Čevela – Sovják, Uhrinovský, Jurčík – Zapletal, Szweda, Gál – Pešat, Kittel, Volek – Vykopal, Petřík.

Chodov: Barák (Frühbauer) – Maxa, Pražan, Kašovský, T. Vávra, Doubek, Strnad – Mikeš, Koutný, Vošta – Ondrušek, Řezáč, Krbec – Matejčík, Plíhal.

Další výsledky 16. kola: Česká Lípa – Ostrava 6:5 po prodloužení, Mladá Boleslav – Vítkovice 4:3 po prodloužení, Pardubice – Brno 6:9, Liberec – Znojmo 6:4, Královské Vinohrady – Střešovice 6:5.