I když krutý výprask otrokovické Pantery pořádně bolel, pro blížící se start superligového play-off nic neznamená.

Sedmý tým po základní části se favorita nebojí. I když si úřadující šampion Moravany pro čtvrtfinále vybral, svěřenci trenéra Michala Kvapila chtějí ve čtvrtfinálové sérii obhájce trofeje pořádně pozlobit.

„Platit by na soupeře mohla týmovost a ochota postavit se jeden za druhého. Přece jenom jsme oproti florbalovému Manchester City takový rodinný klub,“ říká otrokovický útočník Pavel Jurčík.

Čtyřiadvacetiletého florbalistu volba Mladé Boleslavi nezaskočila.

„Vzhledem k tomu, že vyhrála základní část, tak se to dalo čekat,“ uvedl Jurčík.

Jedním z hlavních důvodů je poslední vzájemný duel, který Středočeši opanovali rozdílem čtrnácti branek.

„Osobně už tento výsledek v hlavě nemám,“ tvrdí Jurčík.

„Šlo o zápas, ve kterém nám nevyšlo jednoduše vůbec nic. Na druhé straně naše první utkání s Mladou Boleslaví v této sezoně dospělo až do prodloužení, takže bych to tak černě neviděl,“ zůstává optimistou.

Jednoduché to však Panteři mít rozhodně nebudou. Mladá Boleslav vyhrála základní část a získala Prezidentský pohár. V kádru má reprezentanty, zkušené borce.

„Je pravda, že soupeř těží ze silného zázemí. Klub si může dovolit skoupit nejlepší hráče z celé republiky,“ připomíná Jurčík.

Autora pěti letošních branek a tří gólových nahrávek ani nepřekvapilo, že loňský mistr i letos dominoval a nakonec ve finiši přeskočil rovněž nabitou Spartu.

„Pražané letos mají opravdu skvělou sezonu, ovšem v posledním kole měli daleko těžšího soupeře než Mladá Boleslav. Bohužel Sparta ztratila body, a tak na nás opět vyšla Mladá Boleslav,“ konstatuje Jurčík.

Panteři si tak se silným protivníkem zopakují tři roky starou čtvrtfinálovou sérii, kterou prohráli 0:4 na zápasy. I nyní začínají dvojutkáním venku.

„Spousta lidí říká, že je nevýhoda začínat play-off venku, já to až tak nevnímám. Matematika je jednoduchá, musíte čtyřikrát zvítězit a je jedno, z jakého prostředí tyto výhry budou,“ upozorňuje Jurčík.

Otrokovičtí před rozhodující fází sezony převratné změny neplánují.

„Celý týden jedeme ve standardním režimu. Tréninky navíc nemáme, možná trenér zařadí nějaké speciální cvičení. Například standardní situace nebo přesilové hry a oslabení,“ říká Jurčík.

Hráči na vyřazovací boje nechystají ani žádné speciality. O barvení vlasů nebo strništi se v kabině nebavili.

„Zatím nemám žádné zprávy o tom, že by něco takového proběhlo. Pouze jsem zaregistroval trenérův slib, že pokud postoupíme do semifinále, bude koučovat jako pravý gentleman v obleku,“ usmívá se čtyřiadvacetiletý útočník.

Když to nevyjde, Moravané smutnit nemusejí. Divokou sezonu už zachránili, ve čtvrtfinále mohou jenom překvapit.

„Povinnost jsme splnili, ale teď pro nás začíná nová soutěž, ve které chceme podat maximum. Zajíci se počítají až po honu,“ dodává s úsměvem Jurčík.