Takto otrokovičtí florbalisté půjdou do vyřazovacích bojů hned od začátku naplno. Panteři totiž ve čtvrtfinále vyzvou úřadujícího mistra z Chodova, který si moravského rivala nečekaně vybral. Sérii hranou na čtyři vítězné zápasy rozehrají dvěma duely o víkendu v Praze.

„Je to náš tradiční soupeř. Za posledních šest let to s ním bude čtvrtá série. Čeká nás silný, ale asi nejméně atraktivní protivník. Má v kádru výborné hráče a reprezentanty, atmosféra v Praze je ale spíš komorní. Proto se těšíme hlavně na domácí zápas. Věříme, že nás přijdou fanoušci podpořit a vytvoří správnou kulisu,“ přeje si hrající prezident otrokovického klubu Karel Ťopek.

Zkušený obránce před silným soupeřem zbraně neskládá.

„I když mají tým nabitý výbornými hráči nebo reprezentanty, i my letos máme slušný kádr. Porveme se o postup,“ slibuje Ťopek.

Recept na favorita Otrokovičtí znají. Jenom je potřeba informace přenést na palubovku.

„Musíme být maximálně koncentrovaní, bojovní, zodpovědní a hlavně produktivní. To jsou faktory, které rozhodnou tuto sérii,“ myslí si obránce Martin Szweda.

„Pokud chceme myslet na nejvyšší příčky, musíme porazit kohokoliv, tudíž se na tuto sérii velmi těším,“ přidává jednadvacetiletý obránce.

Ne všichni Panteři ale sdílejí podobné nadšení jako mladý bek.

„Horší už to snad ani nemohlo být. Rozhodně se ale nevzdáváme. Šance na postup a boje o medaile je pořád, třebaže Chodov bude tvrdý oříšek,“ ví jednatřicetiletý brankář Radovan Michajlovič. Opora Panterů je bilancí 3,33 inkasované branky na zápas nejlepší gólman základní části. Otrokovice na klíčového muže budou spoléhat i v rozhodující fázi sezony.

„Musíme hrát zezadu rozvážně, mít hru pod kontrolou, co nejvíce držet balonek a být maximálně efektivní. Rozhodně se ale s nimi nesmíme pustit do nějakých ofenzivních dostihů,“ brzdí spoluhráče Michajlovič.

Panteři letos s Chodovem dvakrát prohráli, nejen proto ve čtvrtfinálové série nejsou favorité. „Ale před čtyřmi roky jsme je vyřadili. Navíc letos máme nejsilnější kádr, co tady byl,“ upozorňuje Michajlovič.

„Nemyslím si, že by to bylo 0:4 na zápasy. Stejně jako vím, že čtyřikrát mistra porazit nebude snadné,“ dodává.