Nedělní čtvrtý zápas Panteři prohráli v poměru 3:6.

„Včera jsme ohodnotili náš výkon jako nejlepší v sezoně, dnes to bylo zase ještě lepší,“ vyzdvihl svůj tým kouč Otrokovic Michal Kvapil, jehož tým včera ztrácel už po první třetině 0:3. „Zde jsme rozhodli. Pak už jsme si to zkušeně pohlídali,“ pochvaloval si trenér Chodova David Podhráský.

„Přijeli jsme si pro postup a jsem rád, že ho máme, celá série byla velmi těžká, což jsme očekávali a jsme za to rádi. Děkujeme domácím za skvělou sérii, za neopakovatelnou atmosféru,“ oddechl si.

Panteři však jeho týmu zatopili především v sobotním třetím zápase série, který hosté zvládli až v samostatných nájezdech. Panteři téměř dvě třetiny vedli, jenže v závěru druhé třetiny Chodov otočil dvěma slepenými góly výsledek. Uhrinovský pak čtyři minuty před koncem zajistil dramatickou koncovku.

V nájezdech hrdina Pražanů gólman Barák neinkasoval, pokusům Pešata, Nagyho, Uhrinovského a Petříka chyběly centimetry a kousek štěstí. Naopak po trefách Pražáka a Ondruška favorit mohl slavit. „To už byla loterie,“ špitl Kvapil.

„Série byla velice těžká. Nic jsme nevypustili a bojovali. Před výborným domácím publikem se bohužel prohrává těžko. Budeme se snažit, aby fanoušci měli jen radost. Děkuji týmu za tuhle šanci a přeji vše dobré,“ vzkázal Kvapil, který tým převzal koncem ledna po odcházejícím Karlu Ševčíkovi.

Panteři navzdory divoké změně na lavičce odehráli nejúspěšnější v historii, když s 45 body jen o vzájemný zápas neskončili čtvrtí.
Příští sezonu však Panteři zahájí už bez své legendy.

„Přeju Kájovi ať se mu na bafunářské dráze daří minimálně stejně jako na hřišti,“ vzkázal Podhráský.
Kapitán naposledy zamával fanouškům z palubovky.Teď už bude velký šéf.

PANTHERS OTROKOVICE - CHODOV 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)

Konečný stav série: 0:4
Branky a nahrávky: 21. Pešat (Švajný), 35. Jurčík (Vykopal), 60. Pešat (Ťopek) – 15. Tyl (Koutný), 19. Strachota (Plíhal), 20. Mikeš (Vávra), 27. Pražan (Vávra), 45. Ondrušek (Mikeš), 50. Žák. Rozhodčí: Kačer Pavel, Vašíček Ondřej. Diváci: 378.
HU-FA Panthers Otrokovice: Michaljovič (Malina) – Ťopek, Szweda, Kostka, Mich. Nagy, Švajný, Kundrata – Sovják, Uhrinovský, Jurčík – Zapletal, Koníček, Pešat – Kittel, Kvapil, Volek – Vykopal, Petřík, Čevela.
FAT PIPE Florbal Chodov: Šantora (Barák) – Pražan, Kašovský, Fiala, Sýkora, Kotlas, Bouša, Podhráský – Žák, Mikeš, Tyl – Vávra, Vávra, Ondrušek – Koutný, Matejčík, Strachota – Plíhal.