„Kluci se zatím nemají za co stydět. Mluvit o play off je ale ještě předčasné," zůstává obezřetný Prudký.

„Musíme být spokojení. Nikde nám body připisovat nebudou. Jsem u týmu tři měsíce. Neměl jsem však žádné očekávání. K mančaftu jsme přišli, aby se tady pracovalo," vysvětluje náročný kouč.

Přestože jeho mužstvo patří do horní poloviny tabulky, na absolutní elitu nestačí. Svědčí o tom samotné výsledky, Panteři totiž neuspěli ani s jedním týmem z elitní čtyřky. Ve Vítkovicích (3:11) a doma s Chodovem (3:8) inkasovali výprask, zatímco domácí bitvy s Mladou Boleslaví (3:4) i naposledy se Střešovicemi (3:6) zvládli se ctí. „Pokrok od začátku sezony vidět jde. Oběma týmům jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Až na některé hluché úseky," poznamenal Prudký.

Například v úterý Střešovicím v poslední třetině Panteři prakticky nepůjčili míček a statečně se bili o vyrovnání. „Byli jsme lepší a soupeř fyzicky odpadl. Mančaft je velmi dobře kondičně připravený. Hráli jsme proti nim celou poslední třetinu na dvě lajny, a přesto jsme je válcovali," libuje si ambiciózní trenér Otrokovic.

Ovšem Pantery zlobí koncovka. „Pátý zápas v řadě jsme dali po sobě tři góly, zatímco jsme neproměnili patnáct tutovek. Je to o zkušenostech, ovšem tento mančaft je zatím nemá," tvrdí Prudký.

Přitom má k dispozici zkušené borce, jako jsou Karel Ťopek, Aleš Koňařík nebo Jaroslav Vaněk. „To je ale málo. Jsme na malém městě a pracujeme s tím, co máme. I prostředky jsou velmi omezené," stýská si Prudký.

Jednou z možností by pak bylo přilákat zpět domů odchovance, kteří zatím působí u konkurence. „To je ale složité. To je otázka pro management klubu," poznamenal trenér.

Prudký by si přál přivést minimálně jednoho kvalitního obránce a pravého útočníka. „Co říkám, není rozežranost. Proti kvalitním týmům hrajeme na pár lidí. Mimo Ostravu jsme bodovali se všemi týmy, co jsou pod námi," vybavil si Prudký.

Dalším problémem je nedostatek kvalitních soupeřů v nejbližším okolí. „Jsme odříznutí od florbalového špičkového světa. Nemáme šanci odehrát přátelské zápasy s prvoligovými týmy. V okruhu sto kilometrů nikoho nemáme. V Praze si Střešovice odehrají modelové utkání s Chodovem, kdy chtějí, když se domluví. Tohle našim klukům chybí," vysvětluje.

Proto je Prudký rád za každou konfrontaci s mužstvy typu Střešovic, Chodova nebo Vítkovic. Další možností je si náročné bitvy vybojovat v Českém poháru, kdy v 6. kole 4. prosince vyzvou Buldogs Brno.

„Je to pro nás jedna z mála možností, jak sehrát přípravné utkání a navíc si vybojovat další kvalitní zápas. Rozhodně to nepodceníme a pokusíme se do týmu zabudovat talentované juniory. Máme tam šikovné kluky, kteří hráli v předchozím pohárovém zápase i na Spartě a svou šanci by měli dostat," myslí si Aleš Prudký.