„Chceme tým omladit," shrnul na klubovém webu předseda moravského oddílu Karel Ťopek.

Uhrinovský se vrací do Počenic, odkud v roce 2011 do Otrokovic přišel. Zkušeného čtyřiatřicetiletého útočníka brzdily v posledních letech zdravotní problémy, dál chce hrát pouze v nižší soutěži.

„Hlavně v prvních sezonách po postupu patřil k velkým oporám mužstva a vysloužil si i pozvánku do reprezentace. Za jeho přínos klubu jsme mu vděční," prohlásil Ťopek.

Ještě více toho mezi Pantery prožil Tomáš Sovják. Urostlý osmadvacetiletý florbalista patří mezi klubové legendy, ale v posledních sezonách se jeho role v týmu zmenšovala.

„Věříme, že změna prostředí mu prospěje a v kariéře dostane nový impuls,“ říká Ťopek.

Nové angažmá si hledá také kanonýr Marek Zapletal. Zkušený pětatřicetiletý střelec v Otrokovicích restartoval svoji kariéru a patřil mezi klíčové muže Kvapilova výběru. Nyní se však vedení Panterů jeho služeb zříká.

„Kéž by většina hráčů měla takový zápal pro florbal jako on. Ale čas nejde zastavit a na jeho pozici chceme sázet na mladší hráče," vysvětluje Ťopek.

Podruhé v kariéře opouští Pantery Martin Nagy, jenž poslední duel za otrokovické áčko odehrál loni v listopadu. Mladší bratr kapitána Panterů znovu míří do Hattricku Brno, který letos postoupil do superligy.

Klub nadále nepočítá ani s Martinem Rožnovjákem. Posila z Mladé Boleslavi vydržela na Moravě pouze jednu sezonu.

Trenér Michal Kvapil, který prodloužil smlouvu o další rok, i nadále počítá se službami zkušeného brankáře Radovana Michajloviče a klíčového útočníka Lukáše Pešata. Na posílení mužstva i obměně kádru vedení klubu intenzivně pracuje.

„Jména nových hráčů oznámíme v nejbližší době," dodal Ťopek.