„Pro nás je to velice důležitá výhra,“ radoval se domácí trenér Michal Kvapil, který svěřence po delší době chválil. Panteři druhou polovinu základní části začít ani lépe nemohli. Úplně jednoduché to ale neměli.

„Do utkání jsme šli s cílem určitě získat tři body. První třetina byla z naší strany ještě trochu nervózní, naše hra nebyla podle představ, ale věděli jsme, za čím chceme jít,“ uvedl otrokovický kouč.

„Po první pauze jsme ustáli a udrželi nástup soupeře, trošku jsme upravili sestavu, zlepšili pohyb a využili nabídnuté šance,“ prohlásil Kvapil.

Nedělní zápas byl v první třetině naprosto vyrovnaný. V úvodní dvacetiminutovce branka nepadla. Otrokovice se rozjely až po přestávce. Panterům parádně vyšel nástup do druhé třetiny, když nejprve otevřel skóre Kvapil a vzápětí Koláčný zvýšil na 2:0.

Hosté sice v polovině střetnutí výsledek snížili, když spolehlivého gólmana Michajloviče překonal Bauer, ale Pešat ve 39. minutě vrátil týmu ze Zlínska dvoubrankový náskok.

Otrokovicím patřil i začátek závěrečné části. Na druhý gólový zápis Kvapila navázal Vykopal a byo to 5:1.

Ostrava se vrátila do hry slepenými brankami Klimschy a Stejskala, odpor protivníka ale definitivně zlomil Gál. Slovenský útočník se poprvé trefil ve 49. minutě, další ránu zasadil soupeři při jeho power-play.

Ostravě k lepšímu výsledku nepomohli ani bývalí hráči Otrokovic Marek Švajný, Marek Zapletal a pamětník postupu Panterů do extraligy Tomáš Sovják. Na druhé straně proti bývalému klubu nastoupil střelec Filip Hrabal, který třiadvacet sekund před koncem střelou do prázdné branky pečetil triumf domácího týmu.

„V zápase o hlavách jsme totálně propadli, domácí hráli s lehkostí a jenom čekali a trestali naše neuvěřitelné chyby. Pokud nezjednodušíme hru a nebudeme se tlačit do brány a chtít vyhrát, tak nemáme šanci na úspěch,“ ví kouč Ostravy Tomáš Svačinka.

„Pořád hrajeme na krásu a připadá mi, že nechceme dávat góly. Budeme na tom pracovat, příště budeme lepší,“ slibuje trenér poražených.

Panteři před více než čtyřmi stovkami diváků zvítězili 8:3 a upevnili si pozici v elitní osmičce. Svoje postavení budou chtít ještě vylepšit v následujícím dvojzápasem s Královskými Vinohrady a v Brně. „Budeme se dál soustředit na další zápasy. Kvůli nejlepším divákům se těšíme se na nadcházející domácí duely,“ dodává Kvapil.

Florbalová Tipsport Superliga, 14. kolo

HU-FA Panthers Otrokovice - FBC ČPP Ostrava 8:3 (0:0, 3:1, 5:2)

Branky a nahrávky: 21. Kvapil (Kittel), 23. Koláčný (Haša), 39. Pešat, 43. Kvapil (Hrabal), 45. Vykopal (Červenka), 49. Gál (Červenka), 58. Gál (Hrabal), 60. Hrabal – 33. J. Bauer (Posselt), 48. Klimscha (Sovják), 48. Stejskal. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 416. Střely na branku: 24:18.

Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Szweda, Kostka, Zimmer, Mich. Nagy, Kvapil – Červenka, Ďuriška, Jurčík – Hrabal, Koláčný, Gál – Kittel, Pešat, Haša – Zdražil, Pšenčík, Vykopal – Nehila.

Ostrava: Binder (Laja) – Švajný, Lipový, Posselt, J. Bauer, Kašík – Sovják, Juhaňák, Klimscha – Stejskal, Šindler, Eichner – Daniš, Sládek, Dohnal – Kaloč, Čonka - Skyba, Češek – Zapletal. ‚

Další výsledky 14. kola: Bohemians – Česká Lípa 7:3, Střešovice – Vítkovice 6:9, Sparta – Mladá Boleslav 4:5, Královské Vinohrady – Chodov 2:10, Hattrick Brno – Black Angels hraje se v pondělí, Pardubice – Liberec hraje se 10. prosince.