Nováčka extraligy po špatných výsledcích z konce roku, kdy prohrál tři utkání v řadě, včetně semifinále poháru s Vítkovicemi, čeká opět pilování formy.

„Zatím je to spíš o běhání venku, do haly se dostaneme až začátkem ledna,“ předpokládá Jan Holovka, hlavní trenér sedmého týmu extraligy.

Zasloužený odpočinek v době svátků jednoznačně uvítal i šéf otrokovické střídačky.

„Na florbal jsem poslední dny vůbec nemyslel, potřeboval jsem vypnout. Chtěl jsem si především dobře odpočinout a načerpat síly,“ potvrzuje Holovka, jenž s týmem včera absolvoval první povánoční trénink.

„Do haly se zatím nedostaneme, takže jsme měli na programu hlavně běhání a posilovnu. Stejné to bude i ve čtvrtek,“ podotkl florbalový stratég.

„Původně měli hráči mít tento týden volno, ale poslední zápasy ukázaly, že na tom nejsme fyzicky dobře,“ připomenul Holovka.

Neoblíbené přípravy na čerstvém vzduchu se ale řada jeho svěřenců nezúčastní. Je to i případ Slováků Petera Klapity a Juraje Matejky.

„Ne všichni kluci jsou z Otrokovic. Proto nemá smysl, aby cestovali třeba přes půl republiky kvůli dvěma tréninkům. Dostali individuální plán,“ prozradil trenér s tím, že mezi ně patří i poslední posila Panterů, obránce Pavel Barabáš.

„Nemohl se k nám připojit, jelikož byl nemocný, takže na sobě rovněž musí individuálně pracovat. Sám jsem zvědav, v jaké se představí formě,“ nadhodil Holovka.

Dnešek bude každopádně pro Pantery a jejich příznivce výjimečný. Ve sportovní hale na Štěrkovišti je od 16 hodin na programu Vánoční přátelský turnaj s fanoušky.

„Doufám, že přijde co nejvíce lidí,“ přeje si Holovka.

„Očekávám, že se turnaje zúčastní hlavně rodiče s dětmi. Jde o to, aby hráči přišli na jiné myšlenky, naši příznivci mají naopak šanci se s nimi lépe poznat,“ přiblížil Holovka.