Domácí tým rozhodl vyrovnaný duel třemi brankami v závěrečné části.

„Jsme moc rádi, že jsme první domácí utkání zvládli,“ prohlásil kouč Panterů Michal Kvapil.

S předvedenou hrou však ještě úplně spokojený nebyl.

„V první třetině byla až příliš vidět nervozita a nejistota z prvního utkání. Soupeř se ujal vedení, kluci ukázali svou vůli chtít vyhrávat. Po přestávce jsme se uklidnili a dotáhli se,“ hodnotí páteční pohárovou bitvu Kvapil.

„Věřili jsme, že třetí třetiny umíme a šli si za tím,“ přidal otrokovický trenér.

Jediné, co domácí florbalisté nezvládli, bylo třicet střel na utkání. „Ale na tom budeme pracovat. Stále nás toho čeká moc,“ ví Kvapil.

Ostrava v Otrokovicích doplatila i na absenci některých důležitých hráčů. Hostům na Zlínsku scházeli hlavně beci.

„Bohužel se pořád potýkáme s nešťastnými zraněními. Dnes jsme měli v základní sestavě jen dva obránce a z toho se jeden zranil,“ posteskl si ostravský trenér Karel Ševčík.

„Chybí nám celá superligová obrana a vzhledem k tomu, že naše hra je založena na defenzivě, tak to opravdu nešlo,“ přidal zklamaně.

Ostravě k lepšímu výsledku nepomohli ani bývalí hráči Otrokovic. Zatímco Marek Zapletal již v minulosti proti Panterům hrál, pro Tomáše Sovjáka to však byla premiéra. Ani jeden z nich se však mezi střelce nezapsal.

„Sestavu jsme měli hodně přeskládanou a místy právě z toho důvodu pramenilo obrovské množství nepřesností. Zbývající čas před superligou věnujeme doléčení zranění tak, abychom byli za čtrnáct dní v plné formě a připraveni být zpět v pozicích, kde patříme,“ prohlásil Ševčík.

Panteři se výhrou 6:3 a postupem do další fáze naladili na blížící se sezonu, kterou odstartují v neděli 15. září domácím zápasem se Spartou Praha.

Pohár Českého florbalu, 3. kolo -

HU-FA Panthers Otrokovice – FBC Ostrava 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)

Branky: 20. a 33. Petr Kittel, 30. František Vykopal, 44. Lukáš Pešat, 59. Petr Koláčný, 60. Peter Nehila - 12. a 14. Petr Stejskal. 31. Marek Lipový. Rozhodčí: Krátký, Vojkůvka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 106.