Pro Otrokovice jsou to citelné ztráty, které budou jenom velmi složitě nahrazovat.

„Samozřejmě jsme si přáli, aby oba dva pokračovali u nás. Lukáš i Radovan měli nabídky od jiných klubů po každém ročníku a je malý zázrak, že odolávali tak dlouho. V posledních dnech oba obdrželi tak nadstandardní nabídky, jak po sportovní tak i životní stránce, kterým jsme za současné situace bohužel nemohli konkurovat,“ přiznává na klubovém webu předseda Panterů Karel Ťopek.

S klíčovými muži se neloučil snadno.

„Opouští nás nejen výborní hráči, ale především skvělí lidé. Za všechny Pantery děkuji Lukášovi a Radovanovi za výkony, které v našem dresu odvedli. U nás budou mít vždy dveře otevřené. Přejeme jim hodně sportovních úspěchů v nových působištích," prohlásil Ťopek.

Produktivní útočník Pešat odehrál v Otrokovicích během tří sezon 79 utkání, ve kterých si připsal 130 kanadských bodů za 48 gólů a 82 asistencí. Čtyřiadvacetiletý rodák z Kopřivnice přišel do Otrokovic v létě 2017 a hned se zařadil mezi opory týmu.

Během svého působení nakoukl do širšího kádru reprezentace, v klubu navíc pomáhal s trénováním v mládežnických kategoriích.

„Za tři skvělé roky roky strávené v Otrokovicích moc děkuji. Tento klub mi dal šanci se ukázat a jsem za to moc vděčný. Věřím, že aspoň částečně jsem důvěru svými výkony splatil. Teď však přišel čas na nový impuls, jak florbalový, tak životní. Na tuhle etapu života budu vzpomínat jen v dobrém a třeba se naše cesty někdy znovu spojí," říká Pešat.

Gólman Michajlovič patřil k otrokovickým stálicím. Vždyť za Pantery odchytal všechny sezony v nejvyšší soutěži. Kroměřížský rodák přišel do Otrokovic v roce 2011 a okamžitě se stal oporou. Měl obrovský podíl na historickém postupu do semifinále play-off v sezoně 2013/2014.

Byl členem širšího kádru české reprezentace, pravidelně v anketě o nejlepšího brankáře sezony končil mezi mezi nejlepšími třemi. V roce 2017 se s národním týmem zúčastnil Světových her.

„ Cítím obrovský vděk vůči klubu, spoluhráčům, fanouškům, městu, sponzorům a partnerům klubu. Děkuji všem za přízeň a poskytnutou příležitost splnit si sen hrát Superligu a poprat se o reprezentační dres. Bylo to nezapomenutelných devět let, měl jsem vždy úžasné spoluhráče a trenéry. Poznal jsem spoustu nových lidí a atmosféra vytvořená fanoušky na domácích zápasech byla jedinečná. V srdci mi zůstane spousta krásných vzpomínek," uvedl Michajlovič, který v současné době jedná s novým klubem o konkrétních podmínkách.

„Myslím, že přišel čas si vyzkoušet něco jiného, jak po sportovní, tak i po životní stránce. Je to pro mě velká výzva,“ dodává.

Podle šéfa Panterů Karla Ťopka ale zdaleka to nemusí být poslední změny v kádru.

„S některými hráči stále jednáme a zároveň řešíme i posílení týmu, " přiznal závěrem zkušený otrokovický předseda.