„Tabulkově jsme sice favoritem, ale na hřišti se to může ukázat úplně jinak. Pokud však budeme hrát svoji hru a hlavně bojovat, tak bychom to měli zvládnout,“ ví otrokovický kouč Michal Kvapil.

Panteři zvládli těžkou šichtu s Ostravou a po výhře 5:3 se vyhoupli na sedmé místo tabulky. Oslavy ale ještě nejsou na místě, vždyť desáté Brno ztrácí na Otrokovice pouze tři body. „Letos je superliga tak vyrovnaná, že jeden zápas nic neznamená, i když je důležitý. Ve hře je pořád spousta bodů,“ připomíná Kvapil.

Proti poslednímu Znojmu by ale Panteři měli před vlastním publikem uspět. První vzájemné utkání na jihu Moravy ovládli 6:3 a podobný výsledek by brali i v domácí odvetě.

Znojmo navíc v aktuálním ročníku nezáří. Přes některé solidní výsledky sbírají spíše porážky. Neuspokojivé výsledky byly příčinou negativní nálady a údajně zhoršené motivace týmu, která vedla dlouholetého hlavního trenéra Jana Šťastníka k rezignaci.
Na jeho místo nastoupila klubová legenda a bývalý obránce Znojma Karel Virgl, kterému pomáhají tým zvednout další bývalí hráči Martin Peš a Jakub Martínek.

Rekordní sněhové srážky na Luhačovicku.
Luhačovice kousek od kalamity. Napadlo 40 cm sněhu

Moc se jim to ale zatím nedaří. Jihomoravané, kteří spoléhají hlavně na talentovaného Martina Šindeláře, který má na svém kontě už 32 kanadských bodů, nebo dalšího produktivního útočníka Tomáše Kuchariče, jsou s jedenácti body poslední. „Na soupeře se dobře připravíme. Věřím, že navážeme na poslední zápasy a doma uspějeme,“ přeje s Kvapil.

Jeho tým je na začátku nového roku v pohodě, což demonstroval právě proti Ostravě. „První třetina byla výborná, pak jsme trošku polevili. My víme, že tam vždycky něco přijde. Měli jsme tam některé pasáže, na kterých musíme zapracovat. Věříme ale v silnou třetí třetinu. Diváci nás hnali, pro ně jsme to uhráli,“ prohlásil Kvapil.

S hektickým závěrem už se domácí vypořádali dobře, i když dvakrát za rozhodnutého stavu inkasovali, náskok už nepustili. „Ubránili jsme to celkem dobře,“ říká kouč Panterů.

Otrokovičtí florbalisté si o vánoční přestávce spíše odfrkli a nabrali potřebné síly, k tréninku se sešli až po novém roce. Cíl mají nyní jediný, postup do play-off. Na víc nyní Nagy a spol. nemyslí.