Naopak, Lukáš Kvapil se nechal vyloučit za blokování hokejky protihráče a Severočeši nabídnutou šanci využili. Duel 22. kola Superligy v čase 61:15 rozsekl hostující útočník Jaromír Ekl, který zužitkoval přesilovou hru a oplatil moravskému rivalovi porážku z konce října. Stejným výsledkem totiž skončil také první vzájemný duel.

Panteři i po čtvrté porážce v řadě zůstávají v tabulce na šestém místě, Česká Lípa je desátá.

Domácí trenér Michal Kvapil rozhodně spokojený nebyl.

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Spíš jsme nechali hrát soupeře. Dostali jsme se sice do vedení, ale opět jsme se uspokojili a měli v hlavě, že jsme vítězi. Lípa ale skóre otočila a my těžce manko dotahovali. Utkání nakonec rozhodly individuální chyby. V tom se musíme hodně zlepšit,“ uvedl otrokovický kouč.

Hostující trenérka Lenka Bartošová měla z výhry velkou radost.

„První dvě třetiny jsme hráli trpělivou hru, hlavně v rozehrávce. Ale v závěrečné části soupeř zapnul, začal nás hodně presovat. Bohužel tam byly dvě chyby, po kterých Otrokovice skóre srovnaly. Naštěstí dva důležité body vezeme domů," radovala se Bartošová.

Panterům k lepšímu výsledku nepomohla ani vedoucí branka Petříka z 6. minuty. Česká Lípa hrála trpělivě, organizovaně a výsledek nečekanými údery ještě v první třetině otočila. Vyrovnání zařídil Spilka, obrat završil Štěrba.

Otrokovicím to dál nešlo, před vlastním publikem se dál soužily. Hosté nijak zvlášť nebezpeční nebyli, přesto nekompromisně trestali chyby protivníka a byli neuvěřitelně produktivní. Ve 27. minutě Novotný proměnil trestné střílení a zvýšil na 3:1.

Zaskočení Panteři nechápali, vždyť soupeř ve druhé třetině vyslal na domácího gólmana Michajloviče pouhé dvě střely!

Moravané ožili až po kontaktní brance Kvapila z úvodu třetí periody. Zaslouženého vyrovnání se probuzený domácí tým dočkal v 54. minutě, kdy se trefil Koláčný. Česká Lípa byla v dramatickém závěru blíže třem bodům, hosté ale faul obránce Kostky nepotrestali.

Severočeši proměnili až druhou přesilovku v zápase, v prodloužení udeřil Ekl a bylo hotovo.

Otrokovičtí florbalisté se pokusí domácí nezdar odčinit už v pátek proti suverénní Mladé Boleslavi, která ve velkém předstihu ovládla základní část.

Florbalová Tipsport Superliga, 22. kolo -

HU-FA Panthers Otrokovice - FBC 4CLEAN Česká Lípa 3:4 po prodloužení (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Petřík (Szweda), 42. Kvapil (Gál), 54. Koláčný (Petřík) – 14. Spilka (Karel), 16. Štěrba (Krajcigr), 27. Novotný (TS), 62. Ekl (Krajcigr). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 272. Střely na branku: 26:19.

Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Szweda, Kostka, Zimmer, Mich. Nagy, Kvapil – Červenka, Jurčík, Hrabal – Koláčný, Gál, Pešat – Haša, Vykopal, Petřík.

Česká Lípa: Dvořák (Ponomarev) – Mlejnek, Kadlec, Novák, Slaný, Štěrba – Dzierža, Spilka, Hřebřina – Karel, Novotný, Kněžour – Jirsa, Jireček, Krajcigr – Ekl.

Další výsledky 22. kola: FBC Ostrava - Chodov 5:9 (1:4, 1:4, 3:1), Liberec - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:6 po prodloužení (2:2, 2:1, 2:3 – 1:0), Black Angels - Mladá Boleslav 2:9 (0:5, 1:1, 1:3), Vítkovice – Sparta se hraje dnes. Předehráno: Střešovice – Bohemians 3:4, Pardubice – Hattrick Brno 6:7 po prodloužení.

1. Ml. Boleslav 22 21 0 0 1 185:60 63

2. Chodov 22 15 2 1 4 176:108 50

3. Vítkovice 21 14 2 2 3 147:101 48

4. Sparta Praha 21 12 5 1 3 124:90 47

5. Bohemians 22 13 0 3 6 159:125 42

6. Otrokovice 22 8 3 3 8 108:115 33

7. Střešovice 22 8 1 2 11 120:144 28

8. Kr. Vinohrady 22 7 2 2 11 101:126 27