„Do Brna jsme si přijeli pro tři body a tomu jsme všechno podřídili. Rozjezd byl ještě trošku pomalejší. Nebyli jsme v pohybu ani na balonku, postupně se to ale zlepšovalo. Vždycky ve druhé polovině každé třetiny jsme se dostávali do tempa. Klíčem úspěchu byla trpělivost a velká chuť zlomit předcházející nezdary,“ prohlásil otrokovický kouč Michal Kvapil. „Před sezonou k nám přišli kluci z Hattricku, pro ně to byla velká výzva. Bylo na nich vidět, že se chtějí ukázat,“ přidal.

Hostující tým se po vánoční přestávce odpoutal z posledního místa, na povedené derby se pokusí navázat už v pondělním domácím televizním duelu s Ostravou.

„Musíme takto pracovat neustále. Jít si za tím a věřit, že zápasy budeme vyhrávat,“ pronesl Kvapil.

Panterům po sérii nezdarů pomohlo krátká přestávka, vánoční pauza na oddech i přípravu na náročný leden, ve kterém absolvují hned deset utkání. První duel Otrokovičtí zvládli, i když se proti Hattricku pořádně nadřeli.

Hostům k výhře pomohla zužitkovaná početní výhoda v 55. minutě. Slezákův nedovolený zákrok nekompromisně potrestal Gál. Pojistku při power-play soupeře do prázdné klece přidal pohotový Petřík.

Brňanům k lepšímu výsledku nestačilo vedení 1:0 ani tři bleskové zásahy v rozmezí od 47. do 51. minuty. Ondráček sice ještě neproměnil trestné střílení nařízené ta faul na Sládečka, když míček bekhendem poslal do břevna, ale vzápětí Slezák snížil a oživil šance Hattricku na zvrat.

Domácí kromě gólu nakopla hlavně nedisciplinovanost protivníka. Hrubost Sovjáka a vysokou hůl Michala Nagye v přesilové hře potrestali Juhaňák s Bromem. Obrat ale rozjetí domácí nedotáhli, výhru slavili bojovnější hosté. „Zápas se sice nějakými nešťastnými oslabeními zamotal, ale to nás jenom nakoplo,“ uvedl Kvapil.

Ty v prostřední části uklidnily přesné zásahy Medka, rozhodnuto však nebylo ani po čtvrté trefě Szwedy v úvodu třetí třetiny. „Konečně se k nám přiklonilo štěstí, které nám v minulých zápasech chybělo. Byli jsme ti, kdo dostával smolné góly. Teď se to otočilo a napadalo nám to tam. Hattricku zase ne,“ poznamenal otrokovický útočník David Medek.

„První dvě třetiny byly vyrovnané, pak soupeř změnil taktiku a měl mnohem víc ze hry. Domácím pomohly přesilovky i naše chyby. My jsme ale zápas odmakali na sto procent,“ doplnil jeden z hrdinů nedělní bitvy.

Panteři se druhou letošní venkovní výhru pokusí potvrdit doma s Ostravou, kterou letos už jednou zdolali. Pondělní televizní duel začíná na ČT Sport v 18.30.

Florbalová Livesport Superliga, 18. kolo

FBŠ Hummel Hattrick Brno - HU-FA Panthers Otrokovice 4:6 (1:1, 0:2, 3:3)

Branky a nahrávky: 13. Vlach (Slezák), 47. Slezák (Juhaňák), 50. Juhaňák (Martin Nagy), 51. Brom (Martin Nagy) – 15. Hrabal (Koláčný), 31. Medek (Hronek), 39. Medek (Szweda), 42. Szweda (Hrabal), 55. Gál (Vykopal), 58. Petřík. Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Bez diváků. Střely na branku: 20:21.

Brno: Kuhn (Kolajta) – Brom, Zach, Kostka, Sládeček, Horák – Procházka II, Fuchs, Juhaňák – Leško, Slezák, Dvořák – Martin Nagy, Ondráček, Vlach – Halama, Kůra, Hemerka – Ši. Hronek.

Otrokovice: Majrich (Kubíček) – Medek, Szweda, Kladivo, Michal Nagy, Kvapil, Pšenčík – Hrtús, Jurčík, Hrabal – Koláčný, Gál, Zapletal – Šťourač, Hronek, Vykopal – Petřík, Nehila, Sovják.

Další výsledky: Liberec – Bohemians 5:7, Mladá Boleslav – Královské Vinohrady 7:2, Black Angels – Sparta 6:9, Chodov – Střešovice 8:6, Vítkovice – Česká Lípa 12:4, Ostrava – Pardubice odloženo.

1. Vítkovice 16 14 0 1 1 142:68 43

2. Mladá Boleslav 12 10 1 1 0 104:51 32

3. Střešovice 14 10 1 3 0 110:62 32

4. Bohemians 13 8 1 3 1 105:72 27

5. Florbal Chodov 12 8 0 3 1 78:72 25

6. Ostrava 14 6 2 6 0 78:86 22

7. Sparta Praha 12 7 0 5 0 80:64 21

8. Black Angels 16 5 2 9 0 92:121 19