„Letošní příprava se bude od těch předešlých lišit. Vložíme důvěru do hráčů," uvedl na klubovém webu hlavní trenér Michal Kvapil.

K dispozici má momentálně všechny hráče z loňského kádru. Otázkou je, zda se otrokovickému vedení povede klíčové hráče udržet. „Je možné, že se tým bude ještě měnit,“ připouští Kvapil.

„Některé naše kluky lanaří ekonomicky silnější kluby a teprve uvidíme, jak dopadnou jednání,“ přidává.

Panteři by také rádi někoho získali. „Budeme se snažit o rozšíření sestavy,“ slibuje Kvapil.

Zkušený kouč dá v letní přestávce šanci šikovným juniorům, kteří po se boku ostřílenějších spoluhráčů otřískají a naberou cenné zkušenosti.

Moravané se po pár týdnech volna sešli na Baťově, kde začali s drilem. Kondiční trenér Martin Hála ještě před samotným zahájením přípravy naordinoval hráčům individuální plán, podle kterého se všichni řídili.

„Šlo především o aerobní aktivity na rozvoj obecné vytrvalosti,“ vysvětluje Hála.

Podle něj dřívější odpískání superligové sezony kvůli pandemii koronaviru otrokovické Pantery až tolik neovlivnilo.

„V porovnání s minulými roky jsme skončili jen o týden dříve. Harmonogram byl tedy podobný. Náročnější situace byla pro hráče v období, kdy je pouze na nich, jakým způsobem si udržují kondici,“ uvedl Hála.

Pešat a spol. měli jen omezený výběr sportovních aktivit.

„Zpočátku mohli doma jen cvičit. Ukázalo se, že jsou ale dost kreativní, o tom mě přesvědčili ve videích, která mi posílali. Postupně se mimořádná opatření uvolňovala, takže mohli vyrazit na kolo, do lesa a podobně," dodal kondiční trenér Panterů.