Kvarteto nováčků se v otrokovickém dresu představí už v pátečním utkání 3. kola Poháru Českého florbalu proti Ostravě. „Všichni nás přesvědčili o svých schopnostech a v letní přípravě se probojovali do sestavy,“ říká hlavní trenér Panterů Michal Kvapil.

Kostolány je odchovanec Vítkovic, loňskou sezonu ale strávil v Opavě. „Je to pravé křídlo s výborným držením míčku a střelou tahem. Vybrali jsme si ho právě proto, že je pravák a pro jeho cit pro hru,” vysvětlil na klubovém webu Kvapil.

Další novou akvizicí je Peter Nehila. Slovenský reprezentant si v minulosti zahrál za střešovický Tatran, v loňském ročníku se svým týmem došel až do finále slovenské ligy. „Od něj si hodně slibujeme. Je to silový útočník s tahem na bránu. Silný na míčku a v osobních soubojích. Takový typ nám v minulém roce chyběl,” říká Kvapil.

Martin Ďuriška patří mezi mladé hráče. Prošel mládeží Střešovic a naposledy hrál ve Znojmě. Jelikož bude studovat ve Zlíně, angažmá v Otrokovicích se přímo nabízelo. „I proto jsme ho zkusili, aby si vybojoval místo v sestavě Panterů. To se mu povedlo a figuruje na soupisce,” uvedl Kvapil.

Zatím poslední posilou je Vlastimil Červenka. Odchovanec Zlína si řekl o místo v kádru Panterů svojí pílí, poctivou prací a stále se zlepšujícími výkony. „Je to velmi mladý hráč. Zdobí ho florbalové myšlení a přes svůj mladý věk má velký přehled ve hře,” vyjmenoval přednosti otrokovický kouč.

Příprava moravského týmu na nový superligový ročník vrcholí. Panteři už v pátek v městské hale od 19.30 vyzvou Ostravu.