„Letní příprava probíhala osvědčeným způsobem. V červnu jsme se zúčastnily Fat Pipe Cupu v Ostravě a v tomto turnaji jsme si udělaly radost ziskem třetí příčky. Dařilo se nám rovněž v srpnovém Czech Openu v Praze. Tréninky jsme nejprve absolvovaly na atletickém ovále. Zaměřily jsme se na fyzickou kondici, rychlost, dynamiku, posilování a plyometrická cvičení. V srpnu nám také hodně pomohl atletický trenér Vadim Surý,“ informovala o náplni léta obránkyně, vedoucí družstva a trenérka v jedné osobě Ivana Staňková.

Kádr Otrokovic ale prošel zásadními změnami. Družstvo totiž opustila jedna z nejlepších prvoligových gólmanek Iveta Máčilová, jež odešla na hostování do Ostravy. Naopak z Prahy se vrátila Jitka Zvonková a po dlouhodobém zranění už zase hraje Veronika Schmidtová. „Obě útočnice by měly výrazně zvýšit naši produktivitu,“ věří Ivana Staňková, jejíž tým letos proto mírně změní herní styl. „Budeme hrát více ofenzivně, nicméně na zabezpečenou obranu nezapomeneme,“ plánuje obránkyně.

Staňková za největší favoritky první ligy považuje především silný záložní celek Vítkovic. „Kvalitu má i Vsetín, Šumperk, rezerva brněnských Židenic a Psycho Brno,“ vypočetla jedna z Otrokovických o­por.

Sezonu panterky odstartují v domácím prostředí, kde dnes ve zlínské sportovní hale střední průmyslové školy hostí od 10 hodin právě Vítkovice. V 15 hodin se pak střetnou s klubem FBK Orlicko-Třebovsko.

„Vítkovice jsou největším aspirantem na postup do extraligy. Proto budeme v této partii spíše bránit a spoléhat na rychlé brejky. Klub Orlicko-Třebovsko je nováčkem soutěže. V tomto zápase se naopak pokusíme co nejčastěji střílet z každé pozice,“ prozradila závěrem taktiku Ivana Staňková, která bude po sobotě spokojená se ziskem minimálně tří bodů.

Lubomír Hotař