„Jednalo se přitom o nejlepší český juniorský výkon tohoto roku. I v Evropě by Adamův bodový zisk stačil na finálovou osmičku,“ vyzdvihl představení svého svěřence trenér AK Zlín Pavel Utíkal.

Na juniorském mistrovství Evropy tak bude Pašiak startovat hned ve třech disciplínách. Už v předchozích závodech si zajistil účast v dálkařském sektoru i ve skoku o tyči, teď přidal ještě desetiboj. „S tím jsme do kladenského mítinku také šli, protože Adam má v desetiboji zaděláno na velmi slušný výsledek,“ poznamenal Utíkal.

Důkazem byl i samotný závod v Kladně. Pašiak dokonce hned ve třech disciplínách překonal Romana Šebrleho. Světového rekordmana pokořil na stovce, ve skoku do dálky a ve skoku o tyči. „Zejména skok do dálky Adamovi vyšel na jedničku. Výkon 769 centimetrů jej mezi juniorskými dálkaři řadí mezi letošní nejlepší osmičku v Evropě,“ pochvaloval si Utíkal, podle nějž se přitom dají na nadcházejícím evropském šampionátu čekat od Pašiaka ještě hodnotnější výkony.

„V Kladně hodně pršelo a byla zima, což se projevilo hlavně v technických disciplínách, které jsou Adamovou velkou zbraní,“ připomněl zlínský trenér.

Už tradičně méně byl spokojený s představením svého svěřence v závěrečné patnáctistovce. „S tím už ale bohužel nic nenaděláme. Musíme to brát jako fakt. Adam se sice ještě může zlepšit, ale na ty nejlepší bude ztrácet pořád. Proto se musí ještě víc zaměřit na ty disciplíny, které mu jdou, aby předpokládanou ztrátu dokázal nahradit,“ prozradil Utíkal.

Tento výkonnostní vzestup se však s největší pravděpodobností neodehraje ve Zlíně, nýbrž v Praze, kam na konci roku talentovaný reprezentant přestupuje. Po úspěšně zvládnutých přijímacích zkouškách na vysokou školu si totiž na pokračovatele úspěšné české desetibojařské školy brousí zuby USK Praha. „Bránit mu samozřejmě nebudeme. Trénovat bude určitě v Praze a je otázkou dalších jednání, který oddíl bude v mistrovských závodech reprezentovat,“ nechtěl předjímat trenér AK Zlín.

(rš)