Pavel Bartoš: Potěšili jsme lidi a oni nám poděkovali, je to nádherný pocit

Zlín – Kapitán a dirigent, jak má být. Nahrávač volejbalového Zlína Pavel Bartoš připravoval spoluhráčům ve čtvrtfinále play-off útočné míče na zlatém podnose. V posledním utkání s Benátkami je jeho parťáci ukázkově zužitkovali a nejen proto se Fatra po roce znovu dostala mezi nejlepší čtyři mužstva extraligy.

27.3.2015

Pavel BartošFoto: DENÍK/archiv

„Je to super. Chtěli jsme být před sezonou do čtverky a už teď se nám to povedlo," rozplýval se 20letý volejbalista.

Byla to krásná tečka za čtvrtfinálovou sérií. Zlínští ve čtvrtek získali dvacátý pátý bod ve třetím setu, načež diváci v hale Euronics povstali a dlouhou dobu nadšeně aplaudovali hráčům. I oni si uvědomovali, jakého úspěchu parta kolem Obdržálka dosáhla a ocenili představení Fatry v celé sérii.

„Sport je zábava pro lidi. Diváci, kteří nám fandí, mají radost. Potěšili jsme je a oni nám za to poděkovali vestoje. Je to nádherný pocit," líčil nadšeně talentovaný Bartoš.

Klub se radoval ze semifinále i loni, letošní proklouznutí do bojů o medaile však chutná ještě více.

„Je to cennější. Čtverku jsme si doslova vydřeli a myslím tedy, že i zasloužili. Před rokem jsme to měli lehčí, figurovali v našem týmu dva nejvýraznější smečaři extraligy," připomněla osmička Zlína bráchu Adama a dalšího tahouna týmu Kostolániho.

„Letos se o body muselo postarat více hráčů, více jsme kombinovali," srovnal technik s přezdívkou Papi.

Play-off ale ještě nekončí. Proč nesnít třeba zlatý sen? Od 2. dubna se Fatra o senzaci bude prát s Libercem, suverénním mužstvem základní části a přemožitelem Odoleny Vody 4:0. Hráči se na výzvu těší.

„Můžeme jen překvapit a hrát v pohodě jako minulý rok, kdy jsme byli schopní se vyrovnat i Českým Budějovicím. Věřím, že jsme schopní Liberec potrápit. Balon je kulatý a všechno je možné," usmál se člen širšího výběru reprezentace.

Byl by to naprostý bonbonek jeho skvělé sezony, trenér Roman Macek jej věčně chválí. Skromný volejbalista neubral nic na svých výkonech ani ve čtvrtfinále.

„Všech pět zápasů se mi hrálo velmi dobře a snad to tak půjde dál," přeje si Pavel Bartoš, který byl překvapený z toho, jak si tým poradil se sérií s Benátkami nad Jizerou.

„Nečekal jsem, že vyhrajeme 4:1 na zápasy. Říkal jsem si 4:2 nebo i 4:3. Týmovou hrou jsme to ale dali dohromady. Když se někomu nedařilo, zastoupil jej někdo jiný. A také jsme dokázali napravit nepovedené druhé utkání v Benátkách, ve kterém nám chyběly síly. Poslední duel doma jsme zvládli bezchybně. Tak by to mělo být furt," poznamenal dříč Fatry.

LIBEREC – ZLÍN

1. zápas (2. 4. 18.00): Liberec – Zlín, 2. zápas (3. 4. 18.00): Liberec – Zlín, 3. zápas (6. 4. 17.00): Zlín – Liberec, 4. zápas (7. 4. 18.05 TV): Zlín – Liberec.

Případně další termíny: 10. 4. 18.00 (Liberec), 12. 4. 17.00 (Zlín), 14. 4. 18.00 (Liberec).

Autor: Jan Šmíd

27.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Zleva: z volebních štábů ANO 2011 a SPD.
43

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhé SPD a třetí KDU-ČSL

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků.

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.