Hradil dosáhl času 4:08:26. Druhý v cíli Jakub Sklenář (Ventobikes.cz) byl pomalejší o 10 minut a 58 sekund. Třetí místo vybojoval Štěpán Korecký (Kometa Klub Kraslice, 4:23:38).

,,V Mostu jsem chtěl otestovat, jak jsem na tom zdravotně. Letos mě téměř celou sezonu bolela záda,“ svěřil se Pavel Hradil.

Žádnou taktiku neměl připravenou. Bez problémů se ovšem přizpůsobil okolnostem.

,,V plavání se mi dařilo držet rozumné tempo. Na kole jsem si hlídal watty a pobyt na první příčce. Závěrečný půlmaraton jsem dokonce běžel bez hodinek, jenom na pocit. Soustředil jsem se hlavně na techniku běhu. Přesto jsem do cíle doběhl s velkým náskokem před Jakubem Sklenářem,“ potěšilo Hradila.

Triatlonista ze Vsetína v barvách zlínského Teamu Titan Trilife byl proto se svým výkonem maximálně spokojený.

,,V porovnání se závodem 1. května v Itálii, následujícím Pálava Race, který se konal rovněž v květnu a červnovým pardubickým Czechmanem mě konečně nesužovaly žádné zdravotní problémy,“ oddechl si Pavel Hradil.

Proto mu nic nebrání, aby se na konci srpna postavil na start Pilmana ve Žďáru nad Sázavou, 18. září se zúčastnil závodu v Bělehradě a 15. října dalšího závodu na Mallorce.

Kotopulu se blýskla výsledným časem 4:38:01. Druhou pozici brala za čas 4:47:42 Markéta Cibulková (Ironstars Beroun), na bronzové příčce skončila Barbora Besperát (CSG TRI Team, 4:53:30).

,,Původně jsem v Mostu chtěla závodit na trati dlouhého Ironmana. Kvůli dlouhé šňůře závodů, které mám v plánu až do 17. září jsem se však rozhodla pro start ve středním triatlonu. Nechtěla jsem riskovat. Moje tělo by se pravděpodobně nestihlo dát dohromady,“ vysvětlovala Helena Kotopulu.

Cestu do Mostu měla komplikovanou. Odjela den před závodem v sobotu brzy ráno. Brzdily jí však neustálé kolony a nehody na sinicích. Na sever Čech proto podle původního plánu přijela s dvouhodinovým zpožděním. Ještě v sobotu se ale stihla 4 kilometry proběhnout kolem jezera a trochu projet na kole.

Nedělní závod začala solidně.

,,Ve vodě byla strkanice. To ale při velkém počtu triatlonistů ani jinak nejde. Po výlezu z vody mě ovšem trochu zarazil čas plavání. Čekala jsem ho lepší. V cíli jsem však zjistila, že plavecká část byla delší,“ měla jasno Kotopulu.

Na kole se jí dařilo.

,,Při cyklistice na dlouhých rovinách foukal vítr a bylo velké horko. Do 60. kilometru jsem měla problém rozjet nohy. Potom se mi svaly postupně uvolnily a v průběhu 78. kilometru jsem se probojovala na první místo,“ upozornila Ironmanka ze Zlína.

Prvenství mezi ženami potvrdila i v závěrečném běhu.

,,Na trati mi to pěkně ubíhalo. Nohy spolupracovaly, a protože jsem na největší soupeřky měla dostatečný náskok, tak jsem si mohla dovolit běžet ve volnějším tempu a na občerstvovačkách se v klidu zchladit a doplnit tekutiny,“ pochvalovala si Kotopulu.

V Mostu se jí líbilo.

,,V cíli byla skvělá atmosféra umocněná vystoupením mažoretek,“ děkovala pořadatelům Helena Kotopulu.

V Mostu se dařilo i zlínským dvojčatům Anderlovým. Adéla Anderlová obsadila v čase 5:14:06 páté místo, Monika Anderlová (obě Anderle tým, 5:25:05) doběhla do cíle sedmá.

Závod v Mostu ve středním triatlonu byl složený ze 1,9 kilometrů dlouhého plavání rozloženého do 2 okruhů v nově zrekonstruované vodní nádrži Matylda. 90 kilometrů cyklistiky se jelo na 4 okruzích na silnici mezi Mostem a Chomutovem. Závěrečný půlmaraton se běžel po asfaltové stezce kolem vodní nádrže Matylda.