Zvítězil Pavel Wohl (2B Winner Team, 3:49:25.

,,Czechman byl pro mě po zranění v Černé Hoře velký otazník. Hlavně proto, že k plaveckému tréninku jsem se dostal až těsně před závodem, protože mě omezoval pohyb ramene,“ netušil, co ho na východě Čech čeká Pavel Hradil.

Ten před startem nebyl po rozchodu s přítelkyní Terezou Svobodovou v nejideálnějším rozpoložení. Kondičně se cítil dobře, hlava mu ale říkala, nezávoď. Na Pardubicku se mu ale celkem dařilo.

,,Plavání pro mě bylo největší strašák na dokončení. Překvapivě jsem ho zvládl bez problémů. Spoléhal jsem, že nikdo nebude chtít plavat rychle, což se až na jednoho soupeře také stalo. Plaval jsem ve slupině s Pavlem Wohlem, Petrem Soukupem, Tomášem Řenčem. Po první bojce se Soukup posunul dopředu, já jsem si hlídal techniku,“ prozradil Hradil.

V prvním depu nikde nespěchal. Na cyklistiku vyjížděl ze čtvrté pozice.

,,Na začátku kola jsem na začátku jel podle plánu, později už ne. Na dohled jsem měl Tomáše Řenče, který jel zhruba minutu přede mnou. Chyběla mi však motivace pořádně makat,“ nezapíral triatlonista ze Vsetína v barvách Titan Trilife Zlín.

Do druhého depa dojel na třetím místě, z něho na půlmaraton vybíhal na čtvrté příčce.

,,Závěrečný půlmaraton jsem běžel rovnoměrným tempem okolo 3:55 na kilometr. Brzy mě ale předběhl Petr Soukup a v průběhu 15. kilometru ještě Jan Šneberger. Šesté místo jsem pak měl až do cíle pod kontrolou. Dokonce jsem si mohl v cílové rovině se všemi diváky plácnout,“ upozornil Pavel Hradil.

Z regionálních triatlonistů na východě Čech skončil ještě Petr Cívela (4:02:58) sedmý a Petr Vabroušek (oba Titan Trilife Zlín, 4:08:21) devátý.

V závodu žen obsadila zlínská Helena Kotopulu (CSG Tri Team, 4:46:23) šestou příčku, Adéla Anderlová (5:00:19) byla třináctá, Monika Anderlová (obě Titan Trilife Zlín, 5:17:09) skončila jednadvacátá. Vyhrála Barbora Besperát (CSG Tri Team, 4:27:57).

Ani Helena Kotopulu nebyla před závodem v nejlepší formě. Plavání se jí ale povedlo. S časem 30:36 byla spokojená.

,,Hned po výběhu z prvního depa jsem na začátku cyklistiky spadla z kola. Naštěstí mi na kole spadl jenom řetěz. Cyklistika se mi však zdála nekonečná. V poznání s loňským rokem jsem se na pardubické trati zhoršila o 5 minut. V závěrečném běhu jsem byla připravená, že po zranění, kdy jsem měla natržený lýtkový sval,

poběžím ve volnějším tempu. Lýtko naštěstí drželo, nicméně v letošním Czechmanovi to nebyl úplně můj den,“ nebyla v cíli se svým výkonem spokojená Kotopulu.