Základním předpokladem úspěchu ale bude fungující technika jeho speciálu Škoda Fabia WRC, neboť ta jej v Lužických horách i na Kopné v obou případech vypekla.

„Pokud ještě chceme v celkové klasifikaci dosáhnout slušného výsledku, musíme bezpodmínečně dojet. Jiná varianta neexistuje. Kdyby se to nepovedlo, bylo by asi zbytečné dál v tomto šampionátu pokračovat,“ řekl na rovinu Valoušek, jenž už v tomto roce musel v šampionátu jednodenních soutěží dvakrát odstoupit z prvního místa kvůli poruše turba.

Fanoušci úřadujícího mistra republiky ale moc dobře vědí, že jen o dojetí to ve Valouškově případě v žádném případě nebude. Vždyť předloni v Krkonoších triumfoval.

„Rádi bychom podobný výsledek zopakovali. Naším cílem je dojet co nejvýš a spravit si náladu po nevydařeném závodě v Hustopečích,“ připomněl 31letý pilot uražené kolo a následnou penalizaci z předního klání ve velkém mistrovství.

Tím se zároveň připravil s největší pravděpodobností o možnost obhájit mistrovský titul. I proto bere nadcházející podnik v Trutnově se vší vážností.

„Dobře jsme potrénovali a každý, kdo mě zná, ví, že do žádného závodu nejdu jen na půl plynu. Konkurence bude opět solidní, několik dvoutisícovek i speciálů WRC dává záruku kvality, ale my se soustředíme jen sami na sebe a na co nejlepší výsledek,“ dodává Valoušek.

V Krkonoších se představí i další regionální jezdci, kterým se na začátku sezony daří ve sprintech také výsledkově. To platí zejména pro aktuálního lídra šampionátu Jaromíra Tarabuse a čtvrtého Romana Odložilíka. Pořadím budou chtít jistě zamíchat také Jan Jelínek, Martin Bujáček či Milan Pantálek.

Start sobotního závodu je v devět hodin.