Stříbrný v absolutním pořadí Jan Fojtík (FORCE KCK Cykloteam Zlín) byl v cíli o deset sekund pomalejší, třetí místo obsadil časem 1:50:08 další reprezentant morkovického týmu Kolovna KM-BT Pavel Skalický. V kvalitní konkurenci skončil ještě Radoslav Šíbl z Fryštáku (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 1:52:52) čtvrtý a Lukáš Matula (Open Cycling Academy, 1:52:53) pátý.

,,Od začátku se jelo ve vysokém tempu a od desátého kilometru jsme se společně s Janem Fojtíkem a Pavlem Skalickým odpoutali od všech soupeřů. Skalický z vedoucí skupinky odpadl někde okolo pětatřicátého kilometru. Já jsem pak na vítězství zaútočil dva kilometry před cílem, kdy v mírném stoupání Fojtík nedokázal zachytit můj nástup,“ upozornil na klíčové momenty Pavel Žák.

V ženách vybojovala zlatou příčku Slovenka Andrea Juhásová (Bike Team Juhasky, 2:11:41), před kroměřížskou Radkou Pospíšilovou (Kolovna KM-BT Morkovice, 2.16:37). Bronzovou pozici brala Kateřina Nábělková z Cyklosportu Chropyně (2:33:27). Čtvrtá dojela Ivana Riegrová (CK Dolný Kubín, 2:35:09), páté místo získala Petra Žáková (DT Swiss Bike Team, 2:36:12).

,,Zhruba do dvacátého kilometru jsem byla s Juhásovou na čele. Andrea ale byla lepší v kopcích, proto jsem se ve druhé polovině závodu soustředila na udržení stříbrné příčky. To se mi také bez problémů podařilo,“ byla i s druhým místem v cíli spokojená Radka Pospíšilová.

,,Do cíle Milovické padesátky, která se letos jela na nové rychlejší trati, dojelo celkem 128 bikerů a bikerek. V Chřibech si zazávodilo také 70 dětí. Závod zaštiťovala europoslankyně Michaela Šojdrová. Ta také předávala ceny nejlepším,“ pochvaloval si organizaci i úroveň ředitel závodu Radim Kotas.