Písek, Jindřichův Hradec a Zlín v uplynulých 14 kolech vybojovaly shodně po osmi bodech. Jestliže na začátku roku svěřenkyně trenéra Milana Budaye začaly pošilhávat po účasti v play off s tím, že černý Petr zůstane Písku, nyní se situace nečekaně vyrovnala.

„Vůbec by mě nenapadlo, že by Písek mohl vyhrát na Slavii a nyní porazit Šaľu. Přálo jim štěstí, neboť v obou případech byli jejich soupeři, na rozdíl od utkání s námi, citelně oslabeni. Z Písku se rázem stal favorit na poslední čtvrté místo pro play off,“ uznala nejstarší a nejzkušenější hráčka Zlína Monika Pažourková.

I přes tento zvrat střední spojka aktuálně předposledního celku interligy věří, že její výběr opět do baráže nepůjde.

„Musíme tam dotlačit Jindřichův Hradec. Ze všech tří celků má nejhorší rozlosování. Jestliže my většinu duelů odehrajeme před vlastním publikem, Hradec to má naopak,“ vypozorovala z losu soutěže Pažourková.

Ani Zlín však v posledních osmi kolech nečeká vůbec nic snadného. Zkušená hráčka považuje za povinné pouze vítězství nad Partizánským.

„Proti Veselí bychom rády potvrdily nečekané vítězství z jejich palubovky. Proti ostatním můžeme pouze překvapit, přičemž tato varianta při shodě okolností není vůbec nereálná,“ je přesvědčena 26letá házenkářka.

První pokus o překvapení mají Zlíňanky již v neděli, kdy v rámci 15. kola v domácím prostředí od 16.30 hodin hostí Bratislavu, se kterou na podzim vysoko prohrály (18:32).

„Favoritem je každopádně soupeř, který svou sílu potvrdil nedávným vítězstvím nad Šaľou. Úplně bez šance na body ale nejsme. V domácím prostředí dokážeme předvést pěknou a účelnou házenou. K zisku bodů však bude potřeba ode všech maximální výkon a přízeň štěstí,“ přiznala zkušená spojka, podle které je pro tým dobře, že Michaela Budayová minimálně dohraje sezonu ve Zlíně.

V minulém týdnu totiž nejlepší střelkyně interligy uspěla na testech ve druholigovém Halle a do konce února se má rozhodnout, zda přijme nabídku k letnímu přestupu.

„Určitě jí všechny zahraniční angažmá přejeme, na druhou stranu by s jejím odchodem naše šance na play off a vyhnutí se baráži výrazně klesly. Je jasnou tahounkou a kanonýrkou týmu,“ dodala Monika Pažourková.