Vlastní nepozorností přišel Pavel Valoušek o další úspěch aktuální sezony. V italském regionálním šampionátu se zlínský pilot představil již při svém druhém letošním startu a až do poslední chvíle usiloval o konečnou druhou příčku. Kvůli předčasnému příjezdu do časové kontroly však obdržel dvouminutovou penalizaci a nakonec byl rád za umístění v první desítce.

„Byla to naprosto zbytečná a triviální chyba, která nás stála slušné umístění. Bereme to se Zdeňkem na sebe. Takovéto věci bychom si měli pohlídat,“ kál se po závodě Valoušek, jenž rázem spadl z třetí příčky až na dvanácté místo. Agresivní jízdou na hraně rizika se však v posledních třech měřených testech probojoval alespoň na devátou pozici. „Vzhledem k předchozímu průběhu závodu to je ale jen slabá náplast,“ doplnil.

Zlínský jezdec začal 24. ročník Rally Bellunese na pátém místě, postupně se však propracoval až do první trojky, když za jeho Renaultem Clio S 1600 se v uctivé vzdálenosti držely i dva vozy specifikace Super 2000. S dalšími dvěma Peugoty 207 S 2000 pak sváděl naprosto rovnocenné souboje až do úplného finiše. „Byl to nádherný závod, bojovalo se o každou vteřinku. Bohužel s hořkým koncem pro nás,“ zopakoval 29letý pilot.

Na start se postavilo celkem 144 posádek, na které čekaly tři různé tratě. Každou musely absolvovat celkem třikrát. Valoušek byl jedním ze tří zahraničních účastníků celé soutěže. Další dva pocházely z Řecka. Ti však do celkového pořadí příliš nepromluvili. Zlínský jezdec tak po celou dobu bojoval především s domácími závodníky. „Na místních tratích už jsem ale letos jednou startoval, takže jsem dobře připravený a věděl jsem, do čeho jdu,“ připomněl někdejší účastník juniorského mistrovství světa, který se na Apeninský poloostrov vrátí opět za měsíc.

Už tento týden se ale Valoušek opět představí také tuzemským fanouškům. O víkendu totiž pokračuje v Hustopečích svým pátým podnikem i Mezinárodní mistrovství České republiky. Valoušek bude v nabyté konkurenci hájit aktuální druhou příčku, kterou drží jen s minimálním náskokem před úřadujícím mistrem republiky Václavem Pechem.

Robert Štach