Ve Zlíně dohromady už čtyřikrát! „Bohužel nemládnu. Ale náhoda to úplně není, všechny mé problémy jsou následky celé kariéry. Listopadový zlomený nos byla smůla, ale lednové problémy s ramenem jsou dlouhodobějších rázu," má vysvětlení trablí špičkový extraligový obranář Svatopluk Pernica, který ještě netuší, jestli tato sezona není jeho poslední. „Uvidíme po ní, až zregeneruji a poslechnu hlas svého těla," pousmál se.

S jeho návratem do sestavy přitom výkon Zlína především v defenzivě šel výrazně nahoru, ale ani on zabránit mečbolu Brna v úvodním kole play-out nedokázal. V sérii na tři vítězství Zlín před domácí sobotní odvetou (od 16 hodin) prohrává 0:2. „Jsou favorit a domácí duely zvládli, ale já věřím, že i u nás se bude o víkendu hrát dvakrát a vynutíme si středeční rozhodující duel na jihu Moravy. Stejně jako že se nakonec zachráníme," je optimistou 31letý odchovanec zuberské házené.

Překvapilo vám něčím Brno?

Ani ne, ale v určitých chvílích byli na spojkách rychlejší, celkově jejich projev byl dynamičtější. U nás takto působilo jen pár hráčů. Přestože jsme je letos ještě neporazili, věřili jsme si na ně. Bohužel tomu tak bylo jen v některých momentech.

Ale porážky byly ve finále vysoké. Proč?

Nešla nám střelba a neproměňovali své šance. Některým klukům asi nesedí zvláštní styl-nestyl brankáře Bavlnky a naopak soupeř z brejků trestal. Především nedělní druhý zápas od nás nebyl špatný. Smazali jsme ztrátu 1:8 a po přestávce jsme sahali po vyrovnání. Zde byla chyba, že jsme je nezlomili. Škoda.

Co změnit do odvet?

Zlepšit koncovku a hru křídel. Rozhodně je reálné myslet na výhru, jen se nesmíme potápět vlastními chybami. (úsměv)

Není lepší šetřit síly na druhé rozhodující kolo play-out?

Na to je zatím čas. Rozhodne sobota, pak případně neděle. Ano, letos jsme ještě na loňský bronzový celek nevyzráli a nebude snadné je třikrát po sobě porazit, ale v házené je možné všechno. Budeme bojovat.

Co říkáte na vývoj druhé vyrovnané série Kopřivnice – Litovel?

Nejsem překvapený. Osobně více věřím Litovli, která šla pod trenérem Hudečkem herně nahoru a má více kvalitních a zkušenějších hráčů. Pokud bychom museli hrát druhé kolo, raději bych bral Kopřivnici.

Jste odchovanec Zubří. Co říkáte na jejich další marný boj v play-off s Karvinou?

Jsem překvapen, věřil jsem, že sérii devíti vyřazení v řadě zlomí. V dobách, kdy byla Karviná plně profesionální a na rozdíl od nás nemusela chodit do práce, jsem pro naše vyřazení ještě měl nějaké malé vysvětlení, ale teď, když už mají podmínky jako my, ne. Už je to komplex jako vrata. O to více mě překvapuje a je k zamyšlení, že se mu nevyhnuli. V posledním kole měli tento osud ve svých rukou, měla zvítězit taktika.

Co byste jim před karvinskými odvetami poradil?

Ať vše hodí za hlavu a dvakrát vyhrají, jen to je může nakopnout. Sílu a potenciál určitě mají, ne náhodou byli téměř nejlepší po základní části.