Z vítězství v mezinárodním halovém turnaji amatérů nad 50 let v krajském městě, se na kurtech na Vršavě radoval Roman Válek.

Domácí matador v turnaji postupně v předkole porazil Tomáše Kučeru (Sazovice) 6:1, v osmifinále překonal Miroslava Petruželu (Daskabát u Olomouce) 6:0, ve čtvrtfinále přehrál Slováka Miloše Michela z Bytče 6:2, v semifinále zdolal dalšího zlínského tenistu Dušana Machalu 6:3, ve finále si poradil s Patrikem Zrnčíkem z Dolného Kubína 6:3.

,,Ve všech zápasech jsem se prosazoval svojí hrou. Ve výměnách jsem si vytvořil tlak a výměny jsem úspěšně zakončoval,“ prozradil Roman Válek.

Ten si v prestižním semifinálovém souboji poradil i s jedním z favoritů Dušanem Machalou.

,,V tomto utkání jsem vedl 4:1, poté jsem trochu vypadl z tempa a Dušan korigoval stav na 4:3. Ve zbytku duelu jsem však znovu zpřesnil hru a soupeře jsem dostával pod tlak. Díky tomu Dušan dělal chyby a já jsem zápas dovedl do vítězného konce,“ upozornil Válek.

Zlínský matador uspěl i ve finále.

,,Patrik Zrnčík je běhavý tenista, který v zápasech moc nechybuje. V souboji o první příčku jsem ale byl fyzicky zdatnějším hráčem. Klíčové také bylo, že se mi za stavu 3:2 a 0:40 podařilo otočit šestý gam a po něm vést 4:2,“ potěšil triumf v Jarním Grand Slamu na domácích kurtech 53letého Romana Válka.

Ve Zlíně se hrál také Turnaj velké útěchy (o 9. – 16. místo). V něm ve finálovém souboji Luboš Sojka z Poličné porazil Jana Neubauera (Dub nad Moravou) 7:6.

V Turnaji malé útěchy (o 17. – 25. místo) ve finále Brňan Radomír Kykrych udolal Michala Friedricha z Otrokovic 7:6.

Turnaj se hrál na rychlém modrém koberci na 4 kurtech v tenisové hale ve Zlíně na Vršavě.

Další letošní turnaj z české Senior’s Tour pro tenisty nad 50 let se uskuteční v sobotu 11. května v Luhačovicích. První letošní venkovní antukový turnaj se bude hrát v luhačovickém lázeňském tenisovém areálu. Zváni jsou všichni tenisoví amatéři nad 50 let.

VÝSLEDKY JARNÍHO TENISOVÉHO GRAND SLAMU VE ZLÍNĚ:

Osmifinále:

Dušan Machala (Zlín) – Libor Zapletal (Zlín Lhotka) 6:1, Josef Táborský (Vyškov) – Tomáš Doležel (Zlín) 6:4, Miloš Michel (Bytča) – Jan Neubauer (Dub nad Moravou) 6:2, Roman Válek (Zlín) – Miroslav Petružela (Daskabát u Olomouce) 6:0, Patrik Zrnčík (Dolný Kubín) – Luděk Vičar (Brno) 6:1, Petr Handlíř (Brno) – Luboš Sojka (Poličná) 6:1, Jiří Vrba (Brno) – Rostislav Gažák (Kunčičky u Bašky) 6:1, Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) – Jiří Fiala (Zlín) 6:1.

Čtvrtfinále:

Machala – Táborský 4:1 skreč, Válek – Michel 6:2, Zrnčík – Handlíř 6:2, Oškrobaný – Vrba 6:3.

Semifinále:

Válek – Machala 6:3, Zrnčík – Oškrobaný 6:0.

Finále:

Roman Válek – Patrik Zrnčík 6:3.