„Pro úspěch jsme udělali maximum. Pronajali jsme si vlastní loď, s níž jsme trénovali, a hodně nám pomohl i můj bratr Vlastimil, který se o vše dokázal postarat. Byl to týmový výkon a týmový výsledek,“ pochvaloval si Petr Čabla, pro kterého to byla jediná příležitost, jak si zajistit startovní pozici na nadcházejícím mistrovství světa v Amsterodamu.

Nebylo to přitom nic jednoduchého. Otrokovický veslař nezvládl předchozí kontrolní závody a společně s Milanem Viktorou vytvořili až druhou reprezentační loď za Milanem Kapou a Martinem Mikýskem. Ti měli původně na šampionát cestovat. „My jsme se s tím ale smířit nechtěli, dali jsme se dohromady a dva měsíce jsme poctivě makali,“ líčil Čabla.

Samotný závod na republikovém mistrovství pak ukázal, že tato snaha zdaleka nebyla marná. Začátek sice vyšel lépe favorizované posádce, ovšem s tím počítali i pozdější vítězové. „Víme, že jsou silní na startu. Ujeli nám asi o půl lodě,“ přiznal účastník loňského mistrovství Evropy v Portugalsku. Nicméně chléb se lámal až ve druhé polovině trati.

„Věřili jsme, že dokážeme zrychlit a první místo urvat pro sebe. To se také povedlo. Soustředili jsme se jen na svůj výkon a na druhém kilometru jsme již situaci kontrolovali,“ pochvaloval si dobře zvládnutou taktiku Čabla. Zisk zlaté medaile z tuzemského šampionátu ovšem kromě nominace na mistrovství světa do Holandska přinesl i další výhody.

„Dostali jsme kvalitní reprezentační loď, s níž se teď seznamujeme. Střídavě trénujeme v Hodoníně a v Otrokovicích. Na přípravu v domácích podmínkách máme ještě týden, po neděli se přesouváme přímo do dějiště šampionátu. Cítíme, že forma jde stále nahoru a věříme, že gradovat bude právě v Amsterodamu,“ přeje si talentovaný veslař.