„Jiné přání nemáme. Už jsme se dívali na startovní listinu a minimálně čtyři posádky patří mezi velké favority na některou z medailí. My se můžeme za příznivých okolností poprat o šesté až osmé místo,“ nastínil obraz reálných možností Čabla. Ten je však velmi předběžný. „Uvidíme, jakou si jednotlivé lodě přivezou na šampionát formu. Načasování je hodně důležité,“ zdůrazňuje.

Otrokovicko-hodonínská dvojka se těsně před vrcholem sezony cítí výborně. „Závodíme spolu teprve krátce, takže pořád máme co zlepšovat. Teď jsme zapracovali hlavně na technice. Hodně jsme se zlepšili a dobře se cítíme i po fyzické stránce,“ pochvaloval si nedávný účastník mistrovství světa veslařů do 23 let, jenž v posledních týdnech trénoval se svým kolegou střídavě v Hodoníně a v Otrokovicích.

Ve středu se pak přesune se zbytkem reprezentace do Prahy, odkud česká výprava odlétá do Bulharska. Hned v pátek dopoledne jsou na programu rozjížďky, odpoledne následují opravné jízdy. „Rádi bychom postoupili z prvního místa přímo do semifinále, abychom pošetřili síly, to je však reálné pouze za předpokladu, že v naší rozjížďce nebudou figurovat žádní favorité,“ říká Čabla.

Přesto by se otrokovického sportovce mělo jistojistě týkat i sobotní semifinále. V neděli šampionát vyvrcholí dopoledním B-finále, po obědě přijde na řadu souboj o medaile. „Rádi bychom potvrdili oprávněnost nominace a domů se vraceli s co nejlepším výsledkem. Když nám to vyjde, stále bychom mohli pomýšlet i na možnost dokvalifikovat se příští rok na olympijské hry do Londýna. A to by byla přes zimní přípravu velká motivace,“ doplnil reprezentant Jiskry.