„Před mistrovstvím mě trochu svazovala nervozita, protože cíle jsem si stanovil opravdu vysoké. Ve všech disciplínách jsem chtěl zvítězit, protože jsem cítil, že ze všech soupeřů mám aktuálně nejlepší formu. Teď jsem moc rád, že mi vše do puntíku vyšlo, i když hlavně brácha mi dal v některých závodech pořádně zabrat,“ přiznal Petr Čabla.

Ten společně se starším sourozencem Vlastimilem a dalšími parťáky Adamem Kapou a Vojtěchem Bejblíkem zcela suverénně ovládli závod nepárových čtyřek lehkých vah. „Skutečně to nebylo příliš složité a spíš se jednalo o splněnou povinnost,“ nepřeceňoval toto prvenství Petr Čabla. „Bylo by překvapení, kdybychom neuspěli,“ souhlasil Vlastimil.

Ostrý bratrovražedný souboj se pak rozpoutal na skifu. Do něj vstoupil také Adam Kapa. Právě druhý jmenovaný hodně potrápil vítězného Petra Čablu, jenž zvítězil ve vypjatém finiši o pouhou jednu desetinu sekundy. „Vyhrál jsem trochu se štěstím. Od začátku do konce jsem musel jet naplno,“ uvedl vítěz závodu. Jeho bratr dojel jako třetí. „Asi sto metrů před cílem jsem vytuhl. Přesto to byl můj nejlepší letošní závod v této disciplíně,“ byl spokojený i s bronzem.

Oba sourozenci se proti sobě postavili také na dvouskifu. Třetí titul v řadě přidal Petr Čabla společně s Adamem Kapou, přestože v semifinále podlehli dvojici Vlastimil Čabla, Vojtěch Bejblík. Ve finále jim však porážku vrátili i s úroky. „Napoprvé jsme je trochu podcenili. Oni dobře odstartovali a než jsme se vzpamatovali, získali rozhodující náskok. Pak už jsme je nehonili a pošetřili jsme síly na finále, v němž jsme už roli favoritů potvrdili,“ uvedl mladší ze sourozenecké dvojice.

„V semifinále nám svědčil protivítr. S Vojtou jsme oba spíš silově zaměření, proto jsme mohli uplatnit své přednosti. Finále se jelo o den později a podmínky byly zcela odlišné. Vítr nám foukal do zad, což svědčilo víc bráchovi s Adamem. Oba jsou na české poměry velmi rychlí, jezdí spolu již delší dobu a porazit je dvakrát po sobě nebylo v našich silách,“ uznal stříbrný Vlastimil Čabla.

Svému bratrovi pak držel palce i v disciplíně párová čtyřka, kde otrokovický veslař spolu s parťáky z Dukly Praha a Hodonína Atarsiou, Fáberem a Viktorou obsadili s pětivteřinovou ztrátou stříbrnou pozici. „V této kategorii se ale startovalo bez rozdílu vah a vítězové patřili do vyšší váhové kategorie. I proto jsme s nimi nemohli soupeřit. Druhé místo bylo naším maximem,“ poznamenal Petr Čabla, jemuž se hned tři výsledky přetavily v další tři zlata, neboť věkem zároveň bojoval o mistrovské tituly v kategorii do 23let.