Polák ve dvouhře v základní skupině postupně porazil Karla Slapničku (Kralupy nad Vltavou) 3:0 (1, 4, 3), Jaroslava Sebránka (Kožlany) 3:0 (4, 6, 11) a Václava Kozmu (Osek) rovněž 3:0 (5, 8, 8).

V pavouku ve čtvrtfinále přešel v pohledném zápase přes Milana Rakovického (Sokol Brno I.) 3:1 (10, 4, -11, 8), v semifinále udolal Jaroslava Schwana ze Slezanu Opava 3:2 (13, -9, -1, 4, 4) a ve finále porazil Františka Justa z Lokomotivy Česká Lípa 3:1 (11, 12, -5, 5).

Petra Poláka 2,5 roku sužovala zranění. V Plzni tak po dlouhé době hrál první kvalitní turnaj.

,,Šampionát na západě Čech jsem si opravdu užíval. Rameno jsem měl zhruba v 80 % zdravotním stavu, podobně jsem na tom byl i se stehenním svalem. To se také projevilo na konečných výsledcích,“ prozradil reprezentant zlínského Orla.

Toho na cestě za triumfem ale čekala těžká práce.

,,Největší boj jsem sváděl v semifinále se Schwanem. V tomto utkání jsem otáčel stav z 1:2 na sety na 3:2. Nicméně po celý průběh duelu jsem si i přes nepříznivý vývoj věřil,“ tvrdí Polák.

Do finále proti nepříjemnému ,,materialistovi“ Justovi šel s menšími obavami.

,,Franta se těžko odtláčí od stolu a nebezpečně útočí ,,trávou“ z forhendu. Ovšem i v souboji o první příčku jsem vydržel na vítězné vlně a po boji jsem finálový zápas ve čtyřech setech vyhrál,“ raduje se Petr Polák.

Zlínský stolní tenista slavil titul také ve čtyřhře mužů.

V deblu ve finále Polák s Romanem Kratochvílem (Orel Zlín, KST Nový Jičín) udolali Františka Justa s Milanem Rakovickým (Lokomotiva Česká Lípa, Sokol Brno I.) 3:2 (-8, 6, 16, -8, 4).

,,S partnerem Romanem Kratochvílem jsem hrál poprvé, ale sedli jsme si herně i lidsky a těžký pětisetový finálový oříšek jsme rozlouskli,“ těší také deblový úspěch v Plzni Petra Poláka.

Ten má v nejbližších týdnech hodně nabitý program. Už tuto neděli 16. června bude hrát turnaj slovenské Velké ceny veteránů v Bratislavě, v sobotu 22. června nastoupí v turnaji Velké ceny Českomoravského klubu veteránů v Hostinném a jeho vrcholem první poloviny letošní sezony bude účast na Mistrovství světa veteránů v Římě. Šampionát v Itálii se koná od 8. do 14. července.

Na šampionátu v Plzni si v kategoriích od 40 let zahrálo 200 hráčů a hráček. Nejstarší kategorií byli muži nad 85 let.

L