Přestože v Ostravě Fatra získala první set série, dalších šest ztratila a na zápasy prohrává 0:2.

„Na jedno vítězství jsme určitě měli,“ říká zkušený 37letý zlínský blokař Petr Sedláček. Fatra kladla favoritovi tuhý odpor a kromě třetího a čtvrtého setu úvodního střetnutí dospěly zbývající sady do dramatických koncovek.

Všechny ale vyhrál soupeř. V čem byl lepší?

Ostrava měla navrch v klíčových okamžicích. Je přece jen zkušenější v bojích o titul. My hrajeme play off po roční přestávce. Doma si více věřila, a taky jí přálo štěstí. My jsme mohli v koncovkách ubránit mnohem více jejích útoků. Velké problémy nám dělal univerzál Mikula, který nastoupil místo zraněného Motyse. Vyšlo mu vše, na co sáhl.

Jaké šance si dáváte, že sérii otočíte?

Máme solidní vyhlídky. Přestože tomu výsledky neodpovídaly, odehráli jsme v Ostravě dva dobré zápasy a domácím byli vyrovnaným soupeřem. Kdyby nás jasně přehrála, tak neřeknu ani slovo, ale takhle nás to hodně mrzelo.

Ostravu jste na začátku ledna ve své hale porazili po boji v pěti setech. Budete vycházet z tohoto střetnutí?

Hlavně budeme hrát doma. Věřím, že přijdou lidi a povzbudí nás. Zkusíme vyhrát v pátek, aby si to tady Ostrava užila i v sobotu. Nálada v kabině je bojovná, o vítězství se popereme. Je play off, vyvrcholení sezony, všichni víme, o co hrajeme.

Po dvou prvních zápasech play off jste měl na svém kontě osm bloků a v tomto směru byl nejlepším hráčem všech čtyř sérií. Potěšilo vás to?

Tak to jsem nevěděl. Daleko lepší by bylo, kdybych zablokoval jenom jednou a my vyhráli. Volejbal je kolektivní sport.