PETR A FILIP VABROUŠKOVI NA SLAPECH TROCHU BLOUDILI, PŘESTO ZÁVOD VE SWIMRUNU VYHRÁLI

Svoji druhou sezonu ve swimrunu zakončil Petr Vabroušek triumfem na Slapech. Ve středních Čechách společně se synem Filipem tamní závod vyhráli časem 2:54:15. Stříbrní skončili se ztrátou rovných dvou minut Adam Šimek s Tomášem Rybářem, třetí místo obsadili Radek Simandl s Ondřejem Simandlem (3:14:27).

Závod dlouhý 23 kilometrů byl rozložený do 13 úseků. Byl složený z 3 kilometrů plavání a 20 kilometrů běhu. Běžecké tratě byly extrémně kopcovité a technicky náročné. Voda ve Slapské přehradě měla příjemných dvaadvacet stupňů. Při běhu, kdy občas zapršelo, bylo 15 stupňů.

 ,,Po menším bloudění ve druhém běhu jsme museli většinu trati dotahovat ztrátu. Nakonec se nám na 15. kilometru závodu podařilo Šimka s Rybářem dostihnout a v průběhu 18. kilometru jsme se od svých největších soupeřů definitivně odpoutali. V závěru už jsme si vítězství pohlídali,“ radoval se ze zisku první příčky na Slapech Petr Vabroušek.

LETOŠNÍ DOKSYRACE SI MALENOVICKÝ IRONMAN UŽÍVAL

Hned na druhý den se reprezentant klubu Titan Trilife Zlín postavil na start Doksyrace. V poslední podniku Českého poháru v dlouhém triatlonu, složeném ze 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů cyklistiky a 21,1 kilometru běhu, obsadil druhé místo. V Doksech a na Máchově jezeře dosáhl výsledného času 4:23:27. Zvítězil v čase 4:17:12 Petr Cívela z SK Kopřivnice, bronz bral Aleš Suský (Czech Team, 4:24:49).

,,Máchovo jezero nás přivítalo ideálním závodním počasím,“ pochvaloval si Vabroušek.

Tomu po měsíční přípravě na swimrun ve vodě trochu chyběly packy, ale nakonec se smířil jen s dlaněmi a po plavání se pohyboval na hraně první desítky průběžného pořadí.

,,Na kolo jsem se hodně těšil, protože jsem na něm naposledy seděl 24. srpna v Estonsku. Na něm jsem se snažil jet co nejlépe, Věděl jsem totiž, že závěrečný běh bude po Beskydské sedmičce a horském swimrunu na Slapech hodně náročný,“ předpokládal železný muž z Malenovic, který z druhého depa vybíhal společně s Davidem Vaisem na druhé až třetí pozici. Oba měli na lídra závodu a obhájce loňského prvenství v Doksyrace Petra Cívelu zhruba pětiminutovou ztrátu.

 ,,K mému překvapení mi na rovinaté trati šly nohy a tak jsem se brzy na druhé příčce osamostatnil. Na obrátce na 7 kilometru už jsem měl na soupeře za mnou dvouminutový náskok. V průběhu patnáctého kilometru jsem ale těsně za sebou zahlédl Davida Vaise a Aleše Suského. V posledním okruhu jsem proto musel sáhnout do rezerv a ještě zrychlit. Stříbrnou pozici jsem však udržel,“ užíval si letošní Doksyrace Petr Vabroušek.

ŠESTAČTYŘICÁTÉ NAROZENINY BUDE PETR VABROUŠEK SLAVIT PŘI ULTRAMANU V RAČICÍCH

Ironman z Malenovic nebude odpočívat ani v období oslav svých šestačtyřicátých narozenin. Jako jeden z originálních dárků si nadělil ,,třídenní párty“ u veslařského kanálu v Račicích. Na Litoměřícku ovšem určitě nebude odpočívat. Naopak se od pátku do neděle zúčastní závodu Czech Ultra 515 km Račice.

 ,,Závod, kterého se zúčastní 22 závodníků ze 4 zemí, je rozložený do tří dnů. V pátek se v něm bude 10 kilometrů plavat a pojede se 145 kilometrů na kole. V sobotu je na programu 267 kilometrů cyklistiky a v neděli se uskuteční 84kilometrový běh,“ představil víkendového ultramana Petr Vabroušek.

Ten bude bojovat ve velmi kvalitní konkurenci. ,,K největším favoritům budou patřit vítěz a rekordman v EPIC5 Havaj, což je 5 Ironmanů v 5 dnech na 5 Havajských ostrovech, Michal Šubrt. Dále pak Slovák Mário Kovár, který letos dokončil GET5, vítěz své kategorie z Ironmana na Havaji Jan Strangmüller a také dvojnásobný vítěz Wintermana David Jílek,“ vypočet největší soupeře Vabroušek.

 Vítěz ultramana na Floridě v roce 2018 a držitel bronzové medaile na mistrovství světa ve stejné soutěži ve stejném roce na Havaji má na severu Čech samozřejmě nejvyšší cíle. ,,Závod bych chtěl vyhrát,“ plánuje Petr Vabroušek.