„Poslední měsíc jsem využil velkého množství závodů v okolí Zlína, abych zapracoval na intenzitě. Absolvoval jsem tři cyklistické podniky, běžeckou hodinovku v Uherském Hradišti, dva půlmaratony a pražský maraton. I proto cítím, že se mi po dubnové nemoci začíná vracet forma, jakou jsem měl zpočátku roku,“ prozradil Vabroušek.

Do Brazílie se malenovický triatlet přesunul ještě s olomouckým Miroslavem Vraštilem přes Frankfurt nad Mohanem a Sao Paulo.

„Florianopolis je ostrov, který je spojený mostem s brazilskou pevninou. Plavat se bude v Tichém oceánu, cyklistika je velmi pestrá od rovinatých až po kopcovité úseky, maraton povede podél moře, přičemž dva jeho úseky jsou okořeněny prudkými kopci,“ přibližuje prostředí, kde se brazilský Ironman uskuteční Petr Vabroušek.

Ten se v Brazílii představil už čtyřikrát. Jednou tam skončil pátý a třikrát šestý. „Je to vyrovnaná bilance, ale letos bych ji chtěl vylepšit,“ plánuje česká ironmanová jednička, která to ovšem bude mít hodně těžké.

„Konkurence bude tradičně dost velká. Letos se navíc sejde v Brazílii nejkvalitnější startovní pole v historii závodu. Vždyť na start se postaví mimo jiné čtyřnásobný vítěz Argentinec Galindes, nebude chybět ani dvojnásobný šampion Němec Sabatschus,“ informuje Vabroušek, jenž do Jižní Ameriky odlétá s jasnou taktikou.

„Chtěl bych co nejdříve smazat ztrátu po plavání v kopcovitých úsecích cyklistiky a hlavně při maratonu se chystám dobýt nejhůře páté místo,“ věří si železný muž z Malenovic.

Lubomír Hotař