Zvítězil člen AC Moravská Slavia Brno Daniel Orálek (2:35:50), bronzovou příčku v konkurenci stovky maratonců obsadil časem 2:46:06 Michal Kovář z TJ Slavoj Banes Pacov.

,,V zajímavém maratonu jsme museli v každém ze třiašedesáti okruhů zdolat osm zatáček," upozornil malenovický triatlet, jenž budějovický podnik absolvoval týden po Ironmanu v Izraeli.

,,Orálek byl od startu suverénní, já jsem se zpočátku držel v následné pětičlenné skupince. V průběhu třináctého kilometru jsem se ale posunul na druhé místo. Kolem patnáctého kilometru mě ovšem začala sužovat křeč v lýtku, a proto jsem byl nucený v zatáčkách běžet opatrně," prozradil Vabroušek.

„Rovinky se mi však dařilo absolvovat ve svižném tempu. I díky této taktice jsem měl druhou pozice neustále pod kontrolou a až do cíle jsem si pořád držel zhruba třicetisekundový náskok na bronzového Kováře," informoval 40letý zlínský sportovec.⋌ (hot)