,,Do Asie jsem odletěl v neděli 21. dubna z Prahy přes Dubaj a Taipei. V hlavním městě Taiwanu jsem přenocoval a v úterý ráno jsem se přesunul vlakem do místa konání závodu do Taitungu,“ informoval železný muž z Malenovic.

Toho na jihu Taiwanu čeká subtropická lázeň, tedy klima podobné Havaji. Vypořádat se musí s vedrem, vlhkem a možná i deštěm.

,,Plavat se bude u moře v teplé vodě ve veslařském kanále. Pravděpodobně nebude možné použít neopreny. Cyklistika se pojede v silném větru na zvlněné trati podél moře. A závěrečný maraton se poběží ve velkém vedru v centru města v místním přírodním parku,“ přiblížil prostředí Vabroušek.

Pro něho je však Ironman v Taitungu další výzvou. ,,V roce 2013 jsem v něm skončil čtvrtý, o rok později sedmý, v roce 2016 pátý a v sezoně 2017 rovněž na pátém místě. O podobné umístění se pokusím také letos,“ plánuje reprezentant klubu Titan Trilife Zlín.

 V Asii mu ale bude konkurovat spousta silných soupeřů.

,,Na startu se objeví okolo tisícovky triatlonistů z 26 zemí. Mezi nimi také Tomáš Racek z Prahy. K hlavním favoritům ovšem budou především patřit mistr světa v Ironmanu 70.3 Němec Michael Raelert, jeho krajan Vierken, Guilherme z Francie, Španěl McKerman a také devítinásobný vítěz Ironmana na Novém Zélandu Cameron Brown,“ představil největší soupeře Petr Vabroušek.