První příčku vybojovali další Češi Tomáš Racek s Tomášek Eklem. Ti byli v cíli o devětatřicet sekund rychlejší. Třetí skončili v čase 3:39:52 Rakušané Martin Mitterer s Michaelem Mittererem.

Závod, jehož se zúčastnilo 100 swimrunnerů z 11 zemí, se konal na 27kilometrové trati. Z toho bylo 6 kilometrů v devíti 350 až 960 metrů dlouhých plaveckých úsecích a 21 kilometrů běhu. Běžecká část byla rozložená do deseti kilometrových až pětikilometrových úseků.

,,S Filipem jsme si chtěli vyzkoušet nějaký zajímavý swimrun. Proto jsme využili pozvání od pořadatelů,“ vysvětloval účast ve Waldviertelu Petr Vabroušek.

Reprezentanti Zlína se po prvním dvoukilometrovém běhu a následném 600metrovém plavání probojovali do čela.

,,První místo se nám pak po téměř celý průběh závodu dařilo i přes drobná bloudění udržovat. Do posledního běžeckého úseku, který měřil jenom 1200 metrů, jsme vbíhali s pětiminutovým náskokem před dvojicí Racek, Ekl. Zhruba 500 metrů před cílem jsme ale podle chybného značení odbočili a tím jsme ztratili zhruba 6 minut. Takže nakonec nás v cíli naši největší soupeři porazili o 39 sekund,“ konstatoval Vabroušek starší.

,,Před závodem bychom druhou příčku brali. Ale v jeho průběhu jsme si jednoznačně věřili na vítězství. Šlo nám to skvěle ve vodě i při běhu. Dlouho jsme si proto rakouský swimrun užívali. Z konečného druhého místa ovlivněného nezaviněným blouděním jsme však trochu zklamaní. Určitě si ale vybereme nějaký další swimrun a o a ještě lepší výsledek se pokusíme znovu,“ plánuje společně se synem Petr Vabroušek.