Vabroušek dosáhl ve Slezských Beskydech v podniku se startem v Oldřichovicích u Třince a v okolí horských masivů Javorový, Príslop, Šindelná, Kalužný, Ostrý a Kozinec ve 41 kilometrů dlouhém závodu, který měl převýšení 2805 metrů, času 4:20,14. Zvítězil časem 4:07,16 Jan Zemaník z týmu Solomon Suunto před Pavlem Brýdlem (LaSportiva Hudy, 4:15,01). Bronzovou příčku v mezinárodní konkurenci 400 běžců z osmi zemí obsadil v čase 4:15,52 Jan Mrázek (Solomon-Run.cz).

,,Asi nejtvrdší trať v Evropě s velkým převýšením, bahnem, mlhou a deštěm mi docela sedla. Ztrácel jsem jenom v extrémně prudkých sebězích, kde jsem nechtěl moc riskovat. Naopak ve výbězích jsem na soupeře vpředu získával. Závod jsem ovšem rozběhl volněji a dlouho jsem se pohyboval okolo pětadvacáté pozice. Kolem dvacátého kilometru jsem měl manko šestnáct minut na čelo.

S přibývajícími kilometry jsem se ale propracovával dopředu a v cíli už jsem měl na specialistu Zemaníka manko jenom třináct minut. Škoda že na trati nebylo víc informátorů. Možná mohl být můj výsledek ještě lepší," hodnotil svoje vystoupení v Beskydech Petr Vabroušek, který se ale stal českým skymaratonským šampionem mezi veterány. ⋌(hot)