,,Týden po mistrovství světa v double triatlonu v Oregonu jsem převážně odpočíval a stihl jsem jen tři tréninky kolem 4 hodin denně. Střídal jsem v nich plavání, kolo i běh. Další týden jsem s rodinou strávil turistikou v Londýně. V hlavním městě Velké Británie jsem se synem Filipem absolvoval dva delší běhy po památkách, dvakrát jsem se projel na citybike po centru Londýna a dvakrát jsem si zaplaval v hotelovém bazénu,“ prozradil Petr Vabroušek, co dělal v posledních dnech těsně před startem Moraviamana.

V závodu chtěl zabojovat o medaili v rámci mistrovství republiky v dlouhém triatlonu. Zároveň získat titul v hodnocení týmů. Obojí se mu podařilo.

,,Na startu jsem nevěděl, jak na tom budu po únavné turistice. Plavání mi moc nesedlo, ale na kole i v maratonu už jsem šel vyrovnaným úsilím podle plánu,“ hlásí spokojený železný muž z Malenovic.

Tomu se po slabším plavání na kole i v běhu dařilo v průběžném pořadí posouvat dopředu. Na trati ho ale sužovalo velké vedro i silný vítr.

,,Všichni soupeři však měli stejné podmínky. Já jsem v nich jen adekvátně upravil úsilí předpokládanému delšímu trvání závodu,“ přiznal Vabroušek.

V průběžném pořadí se nejvíc posouval v závěru cyklistiky.

,,Při běhu jsem pak s Michalem Holubem, který se mě držel celý závod, dlouho bojoval o čtvrté místo v absolutním pořadí. Definitivně jsem se od Michala odpoutal až na 41. kilometru maratonu, protože jsem si chtěl užít cílovou rovinku s dcerou Věrou,“ upozornil reprezentant Titan Trilife Zlín.

Na trati měl ale průběžně pořád krizi.

,,Už při startu plavání jsem průběžně vykašlával nachlazení z Londýna a to mě stálo pozici v přední skupině. Problémy mě občas trápily na kole i v závěrečném běhu,“ přiznal.

S výkonem i výsledkem je však maximálně spokojený.

,,Cíl v letošním ročníku Moraviamana jsem splnil,“ pochvaloval si Petr Vabroušek, který se v sobotu nejvíc těšil na setkání s rodinou v cíli.

,,Všichni mě v průběhu závodu u trati podporovali,“ děkoval Vabroušek.

Únavu po závodě vstřebával při projížďce s dcerou na kole a pak se bez neoprenu vykoupal v otrokovickém Štěrkáči.

Malenovický Ironman ale dlouho odpočívat nebude. Už v neděli 3. července se v Piešťanech postaví na start závodu mistrovství Slovenska v polovičním Ironmanovi a v sobotu 9. července si v Beskydech zazávodí v Gryzlymanovi.