„Závod se konal v 350tisícovém letovisku Florianopolis, mimo jiné rodišti tenisty Gustavo Kuertena. Na start se postavilo 1400 triatletů z dvaatřiceti států,“ prozradil Petr Vabroušek.

V úvodní disciplíně 3800 metrů dlouhém plavání dosáhl na čas 55:48. „Plavalo se ve velmi rozbouřeném moři, proto byla hodně problematická orientace. Začátek mi moc nevyšel, ale postupně jsem se propracovával zhruba z padesátého až na pětadvacáté místo,“ pochvaloval si dobrý vstup do závodu železný muž z Malenovic.

Vabrouškovi vyšla i následná 180 kilometrová cyklistická část. „Ve svižném tempu, kdy se slunce střídalo s deštěm a teplota se pohybovala mezi patnácti až šestadvaceti stupni, jsem zajel nejlepší letošní výsledek na kole. I proto jsem se posunul až na čtvrtou příčku,“ pochlubila se česká ironmanová jednička, která cyklistiku zvládla v čase 4:41:32.

Své vydařené vystoupení na jihoafrickém kontinentu Vabroušek umocnil velmi dobrým výkonem v maratonu. „V typicky brazilské temperamentní atmosféře jsem se brzy dostal na třetí pozici. Deset kilometrů před cílem se na mě pokoušel dotáhnout další Argentinec Morales. V závěru se mi ovšem podařilo zrychlit a jeho atak odrazit,“ prozradil závěrem malenovický závodník.

V Brazílii se představil ještě jeden Čech - Lukáš Vrbek, skončil časem 9:53:56 na 73. pozici.

(hot)